شنیدن مجانی موسیقی ایرانی

شنیدن مجانی موسیقی ایرانی به گزارش آبی طرح اقوام ایرانی در تهران نوای ˮسرزمین مادریˮ را درحالی به گوش می رسانند كه پایتخت، این روزها غرق در جشنواره های موسیقی، تئاتر و فیلم است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، همزمان با یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، اقوامی از ۲۷ استان كشور در این نمایشگاه گرد هم آمده اند و به اجرای موسیقی و رقص های آیینی می پردازند. بخشی كه نبض پر قدرت هر سال نمایشگاه گردشگری می باشد و مخاطبان زیادی دارد.
محوطه نمایشگاه بین المللی تهران این روزها از ساعت ۱۰ بامداد محل اجرای موسیقی و حركات آیینی شش استان كشور است كه در اولین روز، گروه كرمان با اجرای متفاوت رقص محلی عروسی جیرفت، با استقبال مواجه گردید.
كرمانی ها كه قرار بود بازدیدكنندگان نمایشگاه گردشگری را به عصرانه ای با همراهی "هوشنگ مرادی كرمانی" دعوت كنند، به خاطر برخی ناهماهنگی ها از جانب شركت نمایشگاه های بین المللی تهران برای اختصاص فضای مناسب، در عوض عروسی جیرفتی را پای كلوت ها راه انداختند و فضای نمایشگاه گردشگری را در اولین روز حسابی گرم كردند.
برنامه آیینی كرمان تا روز جمعه ششم بهمن ماه در غرفه این استان در سالن ۳۸ نمایشگاه بین المللی تهران ادامه خواهد داشت.
سیستان و بلوچستانی ها، مردم بوشهر، عشایر كهگیلویه و بویراحمد و چهار محال و بختیاری ها هم در نخستین روز نمایشگاه به میدان آمدند و هنر خویش را به نمایش گذاشتند.


گروه های رقصنده خردسال از استان های گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی با اجرای كم نظیر نمایشگاه گردشگری را هم تحت تاثیر قرار دادند. اجرای فولكلور گروه های كودك كه برای اولین بار، نمایشگاه گردشگری شاهد آن است، در سالن مختص گردشگری كودك هر روز ادامه دارد.
كارناوال موسیقی موزیكال سوار بر درشكه های قاجاری هم از دیگر جاذبه های هنری نمایشگاه یازدهم گردشگری به شمار می آید كه حركت مستمر آن ها در محوطه نمایشگاه اجازه نمی دهد ریتم موسیقی در فضا كند شود.
گروه های موسیقی و آیینی اقوام ایرانی اجراهای رایگانی را به نمایش می گذارند، هر روز از ساعت ۱۰ بامداد در محل نمایشگاه بین المللی تهران حضور دارند و بعدازظهرها هم از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در سالن خلیج فارس به روی صحنه خواهند رفت.
اردبیل، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، كرمانشاه، بوشهر و مازندران سوم بهمن ماه، خراسان جنوبی، سمنان، كهگیلویه و بویراحمد، یزد، اصفهان و خراسان شمالی چهارم بهمن ماه، سیستان و بلوچستان، گلستان، هرمزگان، ایلام، لرستان و كردستان پنجم بهمن ماه، چهارمحال و بختیاری، فارس، آذربایجان غربی، همدان، خوزستان و كرمان ششم بهمن ماه به فاصله هر نیم ساعت در سالن ۳۸ خلیج فارس، اجرای موسیقی و رقص خواهند داشت.
تمام این گروه ها پیش از اجرا مجوز دریافت می كنند و تماشای آنها بدون پرداخت هزینه خواهد بود.
یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران كه از روز سه شنبه شروع شده، تا جمعه ساعت ۲۱ با اجرای این گروه های موسیقی برپا است.
 

1396/11/04
13:22:22
5.0 / 5
4362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است