پاتوق هنری جواد بختیاری

پاتوق هنری جواد بختیاری آبی طرح: جواد بختیاری، با گرامی داشت مرتضی ممیز گالری «نقش و خط» خویش را افتتاح می كند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، جواد بختیاری یكی از خوشنویسان مطرح ایرانی است كه علاوه بر این هنر و تحصیل نقاشی در دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دارای دكترایتاریخ هنر از كالیفرنیا است.
بختیاری بعد از سالها فعالیت هنریدر ایران و امریكا تصمیم دارد عصر جمعه 27 بهمن ماه گالری «نقش و خط» خویش را در تهران افتتاح كند.
جواد بختیاری در این باره می گوید: هدفم این است گالری نقش و خط به یكپاتوق هنری و محلی برای گفت و شنود هنرمندان بدل شود؛ اتفاقیكه این روزها خلا آن به شدت احساس می گردد.
این هنرمند ادامه می دهد: من برای شخصیت و هنر آقای ممیز همیشهاحترام خاص قائل بوده ام و با ایشان انس و الفتی هم داشتم، خواستم نخستین نمایشگاه گالری نقش و خط با نام و یاد استادمرتضی ممیز (گرافیست) برگزار گردد. به همین جهت برای این نمایشگاه آثاریاز هم دوره ها و هم كلاسی های ایشان، منتخب كردیم كه جملگیافراد صاحب نام هنر ایران و اغلب هم نقاش هستند.
او توضیح داد: در این نمایشگاه گروهی، آثاری از عباسكیارستمی، پرویز تناولی، آیدین آغداشلو، بهمن محصص، ایراندرودی، كیخسرو خروش، منوچهر معتبر، جلال شباهنگی، جمشیدسماواتی، تاها بهبهانی، محمد ابراهیم جعفری، حسین محجوبی، فرامرز پیلارام، علی اكبر صادقی، نصرالله افجه ای، غلامحسین نامی، طلیعه كامران، علی گلستانه، مهدی ویشكایی، منصورهحسینی، ژازه طباطبایی، ناصر اویسی، احمد اسفندیاری، محسنوزیری مقدم، مهدی سحابی، فریده لاشایی و خود من به تماشا درمی آید.
این هنرمند خوشنویس بیان كرد: ما علاقه مند هستیم این گالری را به یك مركز فرهنگی و یك پاتوق خوبهنری بدل نماییم اما باید برای این كار سخت تلاش نماییم، برای اینگالری نگاهی را ترسیم كردیم كه در سال چند نمایشگاه جمعیاز هنرمندان برجسته در حوزه های نقاشی، خوشنویسی، گرافیك، نگارگری و مجسمه سازی برگزار می نماییم، اما بنا داریم محوریتمان گرد هم آوردن هنرمندان و برگزاری نشست ها و میز گفت وگو میان جامعه هنری باشد؛ میزان گفت وگوهای هنری در جامعهمعاصر ایران خیلی كم شده و ما به شدت نیاز به مركزی برای اینگفت وگوها داریم.
گفتنی ست گالری نقش و خط در خیابان پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، كوچه روشنایی، شماره 12 واقع شده است.

1396/11/23
13:56:15
5.0 / 5
4814
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است