وزیر ارشاد در بازدید از جشنواره تجسمی فجر چه گفت؟

وزیر ارشاد در بازدید از جشنواره تجسمی فجر چه گفت؟ آبی طرح: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه دهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر در موسسه فرهنگی-هنری صبا دیدن كرد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، سید عباس صالحی در حاشیه این بازدید، درباره وجود «كاخ جشنواره هنرهای تجسمی فجر» و مكانی ثابت برای این رویداد، اظهار نمود: ما در حوزه های مختلف كاخ جشنواره نداریم، این مورد فقط به جشنواره تجسمی مربوط نیست. تهران بطور قطع به زیرساخت هایی در این زمینه نیاز دارد.
وزیر ارشاد تصریح كرد: ما هم در این مدت با دولت و خود آقای رئیس جمهور صحبت های مختلفی در این زمینه داشتیم كه برای زیرساخت های جدی تر در تهران، كارهایی را همچون مكانی برای جشنواره ها، انجام بدهیم.
او درباره اینكه شنیده می گردد مقرر است سال آینده «باغ كتاب» بعنوان محل جشنواره هنرهای تجسمی فجر قرار بگیرد، اظهار داشت: تا سال آینده خیلی راه داریم. ما از دوستان خواستیم آئین نامه جشنواره ها را جدی تر بگیرند؛ انشالله بلافاصله بعد از اتمام جشنواره ها، كلید بحث سال آینده را از نظر مكان و فرآیندها جدی تر و روشن تر می زنیم.
وزیر ارشاد در ارزیابی خود از این جشنواره اظهار داشت: احساس می كنم اتفاقاتی كه در هنرهای تجسمی رخ می دهد، قابل توجه است. یكی از آن ها رشد هنرهای بینارشته ای است. این تركیب سازی ها ما را با هنرهای جدید، خلاقانه و تازه روبرو می كند. در این نمایشگاه تركیب هنرهای بینارشته ای كمك می نماید مسیرهای متنوعی را از هنر مشاهده نماییم.
صالحی اظهار نمود: از طرفی ایده های بكر و تازه در فضای هنرهای تجسمی ما رو به رشد است. هنرمندان ما از تكرار و تقلید به طرف ایده های نو حركت می كنند و نسل معاصر به نوآوری توجه نشان می دهند. ماده هنر هم مانند خود هنر و فرم و ایده و محتوا، خیلی متنوع شده است؛ هرچیزی می تواند ماده هنر قرار بگیرد.
او با اشاره به حضور هنرمندان استانی در این رویداد بیان كرد: همینطور دامنه هنرهای تجسمی به وسعت جغرافیای ایران است، زیرا هنرمندان استان های دیگر هم در كنار تهران رقابت می كنند و دیده می شوند.
وزیر ارشاد در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: یكی از چیزهایی كه می تواند فضای نشاط و امید را بالا ببرد، فضای هنرهای تجسمی است. چه در فرد مولد و چه در فضاهای متنوعی كه می تواند قرار بگیرد، تولید نشاط می كند. این هنر مكان بی نهایتی برای عرضه دارد.
او كه عصر ۲۸ بهمن ماه در جمع خبرنگاران سخن می گفت، ادامه داد: به نظر می رسد هنرهای تجسمی نباید تنها به جشنواره های سالانه محدود شود، تكرار و توسعه آن می تواند به تولید نشاط كمك نماید.1396/11/29
13:11:38
5.0 / 5
4370
تگهای خبر: جشنواره , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است