گپی با موزه دار سابق بنیاد بیلر

كمبود بودجه در موزه هنرهای معاصر

كمبود بودجه در موزه هنرهای معاصر به گزارش آبی طرح الیور ویك موزه دار سابق بنیاد بیلر است كه چندین بار برای همكاری های مختلف با «موزه هنرهای معاصر تهران» به ایران سفر كرده است؛ او می گوید: موزه هنرهای معاصر دچار كمبود بودجه است و به پول زیادی نیاز دارد تا اداره شود.


الیور ویك او گفت وگویی با ایسنا اظهار می كند: تیم و مدیریت خوبی در موزه هنرهای معاصر وجود دارد، تیم و كارمندان كارشان را خوب انجام می دهند. اگر بخواهید حقیقت را بشنوید و بخواهم وضعیت غرب مانند موزه های اروپا را با ایران مقایسه كنم موزه هنرهای معاصر دچار كمبود بودجه است و به پول زیادی نیاز دارد تا اداره شود.
او در ادامه تاكید می كند: پیام من به مردم ایران و مسئولان این است كه موزه به بودجه سخاوتمندانه ای احتیاج دارد. ساختمان آن قدیمی است و احتیاج به مرمت و نزدیك شدن به استانداردهای جدید دارد.
الیور ویك اظهار می كند: من فكر می كنم دستگاه های كنترل هوا (دما) كار می كنند اما پس از 40 سال به دستگاه های جدیدی نیاز است.
موزه دار سابق بنیاد بیلر می گوید: آثار هنری موجود در موزه كلكسیون عالی ای است، آن ها در شرایط خوبی نگهداری شده اند اما نكته حیاتی این است كه همانند انسان كه برای چكاپ به پزشك رجوع می كند، آن ها هم نیاز به چك شدن دارند. برای اینكار هم به بودجه كافی و امكان همكاری با كارشناسان نیاز است. هر هنرمندی تخصص خویش را دارد مهم است موزه به این دانش ها دسترسی داشته باشد.
او اضافه می كند: هم اكنون علاقه روی بیشتری روی آثار موزه وجود دارد، تعداد زیادی از آثار نیاز به چك شدن دارند پیش از اینكه برای نمایش به كشورهای دیگر قرض داده شوند.
موزه دار سابق بنیاد بیلر بار دیگر درباره بودجه موزه سخن می گوید و تاكید می كند: اگر پول باشد می توان كارهای بیشتری انجام داد.


 

1396/12/12
15:19:20
5.0 / 5
5048
تگهای خبر: دستگاه , موزه , هنر , هنر معاصر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است