جشنواره بین المللی كاریكاتور خاتمه یافت

جشنواره بین المللی كاریكاتور خاتمه یافت به گزارش آبی طرح چهارمین جشنواره بین المللی كاریكاتور رسانه های دیجیتال با حضور مسئولان استانی و كشوری و اهالی فرهنگ و هنر ضمن معرفی نفرات برتر پایان یافت.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این آیین اظهار داشت: تبریز با اتكاء به نیروهای اثرگذار فرهنگی و هنری و این جریان زاینده آمادگی برگزاری رخدادهای مهم كشور و جهان را دارد.
محمد محمدپور اضافه كرد: انتخاب تبریز ۲۰۱۸ بعنوان پایتخت گردشگری كشورهای اسلامی بستر و شرایطی را فراهم آورده تا در حوزه های مختلف برنامه های متنوع و نوآورانه ای در سطح استان اجرا شود و امیدواریم این شروع در همه ی عرصه ها تدوام داشته باشد و همه ی مدیران استانی و كشوری همت و اراده ی خویش را به این امر مهم معطوف بگردانند تا جایگاه اصلی تبریز در كشور و جهان نمایان تر شود.
وی تصریح كرد: تبریز ۲۰۱۸ با همراهی و همدلی همه مدیران و مسئولان و مردم می تواند معرف شایستگی های تبریز و آذربایجان در عرصه های مختلف باشد.
وی اظهار داشت: دهمین جشنواره رسانه های دیجیتال از رویدادهای اثرگذار در سطح كشور است و برگزاری این جشنواره در تبریز نشان از ظرفیت و پتانسیل استان در این حوزه دارد.
محمدپور خاطرنشان كرد: در استان ما به واسطه نیروی انسانی كارآمد، ظرفیت های گسترده ای در همه عرصه ها وجود دارد و تبریز با اتكاء به این نیروهای اثرگذار و این جریان زاینده آمادگی برگزاری رخدادهای مهم كشور و جهان را دارد.
وی تصریح كرد: در برهه كنونی كه دنیا در مرحله گذر و رسیدن به توسعه ی پایدار می باشد، امیدواریم هنرمندان و اهالی فرهنگ بتوانند به بهترین نحو نقش خویش را ایفا كنند.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، با اشاره به شاخصه های هنر كاریكاتور اظهار داشت: هنر كارتون و كاریكاتور با قابلیت های فراوانش همچون اغراق، موضوع، سادگی و تكنیك های متنوع توانسته است در عرصه دیجیتالی هم همسو و همگام رشد كند.
وی اضافه كرد: جذابیت شخصیت ها و صریح بودن بیان كارتون و حتی تحرك آن كه به انیمیشن انجامیده با ذائقه ی جوان امروز سازگار است. در عین حال كه كارتون به علت گستردگی خلاقیت مانند برخی هنرها توسط تكنولوژی نابود شده است، به علت همین خلاقیت به ابزار عرصه دیجیتال هم تبدیل گشته است.


 

1397/02/22
17:41:52
5.0 / 5
4545
تگهای خبر: جشنواره , دیجیتال , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است