اجرای شهرام ناظری در آرامگاه بسطامی و خرقانی

اجرای شهرام ناظری در آرامگاه بسطامی و خرقانی آبی طرح: «شهرام ناظری» به همراه «اسین چلبی»، نواده بیست و دوم مولانا و رییس بنیاد جهانی مولانا به زیارت آرامگاه «بایزید بسطامی» در شهر بسطام و بارگاه «ابوالحسن خرقانی» در خرقان رفت و شعری از مولانا را اجرا كرد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، این خواننده به درخواست اسین چلبی، شعر «سینه خواهم شرحه شرحه از فراق/ تا بگویم شرح درد اشتیاق » را از دفتر اول مثنوی معنوی در آرامگاه شیخ «ابوالحسن خرقانی» اجرا كرد.
سپس او اظهار داشت: بعد از زیارت آرامگاه این دو بزرگوار، از این سرچشمه عظیم حكمت خسروانی كه از «بایزید بسطامی» و «ابوالحسن خرقانی» تراوش شده است، سیراب شدم و این واقعاً بزرگترین هدیه ای است كه خداوند به شما ارزانی داده است كه در دامان این مقدسین واقعی و نه زهدفروشان حضور دارید و این خیلی افتخار بزرگی است. ای كاش بیشتر به «بایزید بسطامی» و شیخ «ابوالحسن خرقانی» رسیدگی شود.
ناظری ادامه داد: ای كاش كه در حد یك هزارمی كه در حق «بایزید بسطامی» و شیخ «ابوالحسن خرقانی» بود به آنان رسیدگی می شد، ای كاش این اشتیاق مردم را می دیدند و واقعاً در همین محل یك تدارك و برنامه ریزی دیده می شد كه واقعاً مردم با این همه اشتیاق و عشقی كه دارند حداقل یك ذره از این مكان بهره مند شوند.
مجید پازوكی دبیر همایش میراث جهانی شاهرود، بسطام، خرقان و مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود، عبدالمهدی مستكین استاد دانشگاه و مدیر بخش فرهنگ كمیسیون ملی یونسكو، منصور پایمرد رییس هیات مدیره انجمن ملی دوستداران حافظ، علی اشرف صادقی استاد زبان شناس، ادیب، از چهره های ماندگار كشور و عضو فرهنگستان ادب فارسی، فروزنده اربابی نماینده بنیاد بین المللی مولانا در ایران، اكبر ایرانی مدیر عامل مؤسسه میراث مكتوب، مجدالدین كیوانی مترجم و عضو شورای علمی دائره المعارف بزرگ اسلامی، ناهید تیموری تهیه كننده سینما و مهران محمدی مدیر عامل انجمن دوستداران حافظ و جمعی از علاقمندان به فرهنگ و ادب و عرفان در زیارت آرامگاه عارف گرانقدر شیخ «بایزید بسطامی» در شهر بسطام و بارگاه عارف نامدار ایرانی شیخ «ابوالحسن خرقانی» در دهستان خرقان، شهرام ناظری و اسین چلبی را همراهی كردند.
شهرام ناظری و اسین چلبی

1397/04/07
13:12:43
5.0 / 5
4739
تگهای خبر: استاد , شعر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است