اخبار روز گالری های پایتخت

اخبار روز گالری های پایتخت به گزارش آبی طرح تعطیلات آخر هفته كه معمولا با بازگشایی نمایشگاه های هنری همراه می باشد، فرصت خوبی را برای هنردوستان فراهم می آورد تا بخشی از وقت خویش را به بازدید از گالری ها و موزه ها اختصاص بدهند. در این مطلب پیشنهادهایی برای گالری گردی در این ایام مطرح گردیده است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، این روزها در «باغ كتاب تهران» نمایشگاهی با نام «هیچ و همه» از مجسمه های پرویز تناولی و ۴۰ نفر از شاگردانش برپاست و تا ۱۲ مرداد ماه ادامه دارد.
تناولی در این باره توضیح داده است «من و ۴۰ نفر از شاگردانم در این نمایشگاه حضور داریم. شاگردان جاافتاده ای كه هركدام هنرمند هستند و در بازار هنر حضور دارند و هیچ كدام تازه كار نیستند. این ها شاگردان منتخب هستند و ۴۰ شخصیت كاملا متفاوت دارند؛ هر كدام با شخصیت خودش كارش را انجام داده است. من حداقل سهم را دارم و با سه، چهار كار از مجموعه «هیچ» در این نمایشگاه شركت كرده ام تا شاگردانم دور هم جمع شوند و نمایشگاهی برگزار كنند.»

محرومیت مدارس سیستان و بلوچستان در قاب یك عكاس
نمایشگاه تصاویر فاطمه گشانی با عنوان «میان من و تو شهری است بی پنجره» جمعه ۲۲ تیرماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد.
محرومیت آموزشی مدارس دشت یاری سیستان و بلوچستان محوریت این نمایشگاه است كه در گالری بهار خانه هنرمندان روی دیوار می رود و تا سوم مرداد میزبان علاقه مندان است.
همینطور در همین روز نمایشگاه خوشنویسی پویان مكوندی با نام « از میر تا میر» در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران روی دیوار می رود و تا ۲ مرداد برقرار است.

۴۰۵ فریم عكس روی دیوارهای موزه امام علی(ع)
دهمین نمایشگاه تصاویر برتر سال «دوربین. نت» ۲۲ شهریور ماه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار می شود، در این نمایشگاه، ۴۰۵ فریم عكس منتخب سال ۹۶ از ۴۰۵ عكاس در اندازه ۴۰ در ۳۰ سانتیمتر به نمایش درمی آید.


این نمایشگاه جمعه، ۲۲ شهریور ماه ساعت ۱۷ تا ۲۰ افتتاح می گردد و تا سه شنبه (دوم مرداد ماه) در خیابان حضرت ولی عصر (عج)، روبه روی بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، بلوار اسفندیار، موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برقرار خواهد بود. ساعت كار موزه شنبه تا پنجشنبه ساعت ۹ تا ۱۸ است.هنرمندی كه به افتتاحیه نمایشگاهش نمی رسد
نمایشگاه آثار نقاشی پری سیف اله زاده با نام «درختان سیال من» روز جمعه ۲۲ تیر در حالی افتتاح می گردد كه خالق این آثار به علت تصادف و صدمه به دنده هایش امكان حضور در افتتاحیه را ندارد.
نمایشگاه «درختان سیال من» تا روز چهاشنبه (۲۶ خرداد ماه) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری شكوه برپا خواهد بود.«معرق»كاری ها در فرهنگسرای ارسباران


یك نمایشگاه گروهی با عرضه آثار معرق ۲۲ تیر ماه ساعت ۱۶ در گالری یك فرهنگسرای ارسباران به سبك تفكیك رنگ با شباهت زیاد به نقاشی و برش های دقیق انواع چوب های طبیعی در رنگ های متفاوت برگزار می گردد.
علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه می توانند ساعت ۱۴ تا ۲۰ به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتراز سیدخندان، خ جلفا رجوع كنند.بار دیگر «دوست خیالی من»
نمایشگاه «دوست خیالی من۲» با آثاری از هنرمندان تصویرگر و نقاش ۲۲ تیرماه در گالری فردا برپا می گردد.
در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ اثر روی دیوار خواهد رفت و در استیتمنت آن آمده است: «خیال پردازی امریست عادی كه در همه ما وجود دارد این رویا پردازی ها سبب می شوند در خلوت خود موجوداتی را ببینیم كه دیده نمی شوند اما وجود دارند و همیشه مانند یك دوست خیالی كنار ما قرار می گیرند. این دوست می تواند تصویری از خوشی ها و ناخوشی های ما باشد و یا می تواند كودك درونی ما باشد كه سالهاست آن را از دیگران پنهان كرده ایم...»


این نمایشگاه از ۲۲ تا ۲۸ تیرماه در گالری فردا برپا خواهد شد و علاقه مندان برای دیدن آن می توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری فردا واقع در خیابان كریمخان زند، زیر پل كریم خان، خیابان حسینی، كوچه اعرابی ۶، پلاك ۲ واحد ۲ رجوع كنند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان بازدیدكنندگان است.روز آخر یك نمایشگاه
نگاه به پرتره نگاری معاصر و توجه به رویكرد جوان به پرتره سازی موضوعی است كه این روزها گالری ایده با نمایشگاه «هر هنرمند یك صورت» به آن پرداخته است. در این نمایشگاه بیش از ۲۰ هنرمند به عرضه آثاری با مبحث پرتره پرداخته اند. این آثار توسط سحر امینی گردآوری شده است.
در این نمایشگاه ۲۸ اثر در ابعاد مختلف توسط ۲۲ هنرمند به نمایش گذاشته شده است و علاقه مندان برای بازدید از آن می توانند تا ۲۱ تیرماه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ به گالری ایده واقع در میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان هجدهم، پلاك۲۶ رجوع كنند.بازدید روانشناختی ـ ادراكی نجواهای شخصی یك هنرمند
آثار نقاشی افسانه مسگرزاده با عنوان «شرابه های یك ذهن رنگی» روی دیوار می رود. به عقیده او، مخاطب در این مجموعه به بازدید روانشناختی ـ ادراكی نجواهای شخصی، هنری من كه طی دو سال اخیر از شخصیت ها، فیگورها و رنگ های روایت گر انتزاعی و اشكال شاعرانه در سبك اكسپریوفوویسم (سبك ابداعی هنرمند) كه از تلفیق سبك و كنش اكسپرسیونیسم و فوویسم است، خواهد رفت.
نمایشگاه «شرابه های یك ذهن رنگی» روز جمعه ۲۲ تیرماه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ افتتاح می گردد. علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند تا ۲۷ تیرماه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به گالری سایه واقع در خیابان كریمخان، خیابان سنایی، كوچه سیزدهم پلاك ۲۱ رجوع كنند.در تاریكی...
نمایشگاه نقاشی های مینا فشنگچی با نام «در تاریكی» ۲۲ تیرماه در گالری ویستا برگزار می شود.
این هنرمند در توضیح این نمایشگاه آورده است «این مجموعه شامل سه گروه نقاشی است كه می توان گفت ارتباط مضمونی با یكدیگر دارند. پرتره زن و ریشه گیاهان سال هاست كه در نقاشی هایم حضور دارند، و همینطور اندام های داخلی بدن كه از نظرماهیتی برایم مانند ریشه ها هستند، مخفی اما مهم. شاید بتوانم بگویم كه در این مجموعه بیشتر به دنبال چیزهای نادیده و نادیده گرفته شده بودم. ریشه ها را از گوشه و كنار خیابان و طبیعت پیدا می كردم و ساعت ها از آنها عكاسی و سپس نقاشی می كردم...»


علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا اول مردادماه به خیابان مطهری، خیابان میرعماد، كوچه ۱۲، پلاك ۱۱ رجوع كنند. گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.

به یاد قهرمانان فوتبال دهه ۴۰ و ۵۰
نمایشگاه انفرادی «ایران ناسیونال» از مجموعه آثار علی آل حسینی برگزار شده كه تصاویری از قهرمانان ملی فوتبال دهه های ۴۰ و ۵۰ خورشیدی را با مِتد چاپ دستی روی پارچه به تصویر كشیده است.
علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند تا بیست و ششم تیر ماه، به گالری فرشته واقع در شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب شهر كتاب فرشته، شماره ۱۶۷۱ رجوع كنند.

چه كردیم؟ چه می كنیم؟
گالری سایه پلاس میزبان نمایشگاه انفرادی آثار نقاشیِ شیما شوقی بیگی، با نام «چه كردیم؟ چه می كنیم؟» است.
مسگرزاده در این باره گفته است: «چه كردیم چه میكنیم؟ به اسم اعتقاد و رسم و سنت، با وجود ظاهری زیبا و بامحبت یكدیگر را حذف و دفن می نماییم...»
افتتاح این نمایشگاه در روز جمعه ۲۲ تیرماه است كه علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۷ الی ۲۱ در مراسم افتتاحیه نمایشگاه حضور داشته باشند. گالری سایه در خیابان كریمخان، خیابان سنایی، كوچه سیزدهم پلاك ۲۱، تا ۲۷ تیرماه همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ پذیرای علاقه مندان و هنردوستان خواهد بود.


نمایشگاه «در ستایش زوال»
گالری فرمانفرما، از ۲۲ تیر ماه تا ۷ مرداد ماه سال ۱۳۹۷، نمایشگاهِ انفردی میترا سلطانی را برگزار می نماید. این هنرمند كه دانش آموخته‌ی مقطع كارشناسی ارشد رشته گرافیك دانشگاه هنر تهران است، با پیشینه ای كه در دوره‌ی كارشناسیِ رشته‌ی نقاشیِ دانشگاهِ شاهد، دریافت كرده؛ آماده است تا جهان بینی اش نسبت به هنر را در مجموعه‌ی اخیرِ نقاشی هایش عرضه نماید.
«در ستایش زوال» نام این مجموعه از آثار اوست كه بیانگرِ نگرشِ این هنرمند به جهان پیرامونش است. نقاشی های میترا سلطانی، معرفِ فلسفه ای است مبتنی بر ناپایداری و نقصان. وی در دنیای اطرافش به دنبال ردِّ پایِ زمان می گردد و همواره درصدد است تا حس زیبایی شناسیِ نابش را درون عیب و نقص و در نهایت سادگی ببیند.
گالری فرمانفرما به آدرس خیابان كریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، كوچه اعرابی ۲ همه روزه به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ الی ۲۰ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای بازدیدكنندگان است.


 

1397/04/21
21:27:28
5.0 / 5
4623
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است