نگاهی به برنامه چند نمایشگاه هنری

نگاهی به برنامه چند نمایشگاه هنری آبی طرح: تعطیلات آخر هفته كه معمولا با بازگشایی نمایشگاه های هنری همراه می باشد، فرصت خوبی را برای هنردوستان فراهم می آورد تا بخشی از وقت خویش را به بازدید از گالری ها و موزه ها اختصاص بدهند. در این مطلب پیشنهادهایی برای گالری گردی در این ایام مطرح گردیده است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، فشار اقتصادی و تاثیرات آن بر زندگی مردم از یك سو و فصل تابستان و گرمای طاقت فرسایش از جانب دیگر، همچون دلایلی هستند كه مردم این روزها كمتر به سمت بازدید از گالری ها و خرید آثار هنری بروند؛ با این وجود گالری گلستان برای بیست وششمین دوره، رویداد «صد اثر صد هنرمند» را شروع كرده است.
آثاری از بهمن محصص، فریده لاشایی، رضا مافی، محمد علی ترقی جاه، سیراك ملكونیان، هوشنگ پزشك نیا، محمد احصایی، ایرج زند، ابراهیم حقیقی، میشا شهبازیان، صادق تبریزی، بهمن نیكو، علی گلستانه، شهریار احمدی و... در این نمایشگاه عرضه شده است.


این نمایشگاه تا سی ام مرداد هر روز (غیر از پنجشنبه ها) از ساعت چهار تا هشت پس از ظهر در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان كماسایی، پلاك ۳۴ دایر خواهد بود.

گالری فرمانفرما
یك نقاش مجموعه ای از آثار خویش را در گالری فرمانفرما به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه با نام «دیالكتیك» مجموعه ای از آثار امیر رضا فقیهی را در معرض دید قرار می دهد و تا ۲۶ مرداد ماه در این گالری برقرار خواهد بود.
نقاشی های امیررضا فقیهی، معرف گفت وگوی انسان معاصر در بین تنگناهای سنت و مدرنیته است.
گالری فرمانفرما به آدرس خیابان كریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، كوچه اعرابی ۲، همه روزه به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ الی ۲۲ و روزهای جمعه از ساعت ۱۲ تا ۲۲ میزبان هنردوستان است.

گالری دلگشا
گالری دلگشا نخستین نمایشگاه انفرادی علیداد جلالی با نام «چطور از روی ترس تصمیم نگیریم» را به نمایش می گذارد. رابطه ای بین واقعیت و تصنع و استفاده از متریال های دم دستی و تكنولوژی روز برای دست كاری آنها.
جلالی تاكنون در نمایشگاه های گروهی متعددی شركت كرده است كه از تازه ترین آنها می توان به نمایش های گروهی «یك طلوعِ عاطلِ باطل» و «بَدها» در گالری دلگشا اشاره نمود.
این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۹ مرداماه ماه در این گالری به نشانی خیابان كریمخان، خیابان ایرانشهر، كوچه مهاجر، پلاك ۳۰ برقرار خواهد بود.

گالری سایه
گروهی از هنرمندان، مجموعه آثار نقاشی، مجسمه و چیدمان را با با بیانی شخصی به مدت دو هفته در گالری سایه به نمایش می گذارند.


این نمایشگاه با نام «خود در ادراكی دیگر» ۱۹ مرداد ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در گالری سایه واقع در خیابان كریمخان، خیابان سنایی، كوچه سیزدهم پلاك ۲۱ افتتاح می گردد. علاقمندان می توانند تا ۳۱ مرداد ماه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ برای بازدید، به این نمایشگاه رجوع كنند.

گالری كاما
آثار نقاشی مدرنیست های ناشناس از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۶۵ در نمایشگاه «بدون عنوان» در گالری كاما به نمایش درمی آید.
مدیر گالری كاما درباره برپایی نمایشگاه نقاشی «بدون عنوان» در گالری كاما اظهار داشت: در این نمایشگاه ۱۹ اثر از هنرمندان مدرنیست ناشناس از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۶۵ به نمایش درمی آید، آثار این نمایشگاه را معین نوتاش از مجموعه داران جمع آوری كرده است، اغلب این آثار قدمتشان ثابت شده است و برخی امضا دارند و برخی بدون امضا هستند.
نمایشگاه نقاشی «بدون عنوان» از ۱۲ تا ۲۲ مرداد در گالری كاما برپا می شود، علاقمندان برای حضور در این نمایشگاه می توانند به آدرس خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاك ۴۴ طبقه دوم رجوع كنند.

گالری شیرین
گالری شیرین هم می خواهد نمایشگاه آثار آناهیتا غضنفری را با نام «باغ مقدس» برگزار كند. غضنفری كارشناسی ارشد خویش را در رشته تصویرسازی از دانشگاه هنر تهران دریافت كرده است.
مجموعه باغ مقدس بر آن است تا نقش فرش را كه همانا تكه ای از هستی است در برشی از زمان ثبت و ضبط كند. از موضوعات رایج در فرش های ایرانی، گل است. تصویر یك باغ سرسبز كه عمیقا ریشه در میراث مذهبی و فرهنگی طراحی ایرانی دارد. طراحی باغ معمولا بر مبنای باغ های رسمی در ایران باستان و پریان باستان تولید شده است كه مملو از گل ها و گیاهانی كه توسط پانل های زینتی از مسیر راه جدا می گردد.


این نمایشگاه ۱۹ مرداد ماه افتتاح می گردد و تا ۳۱ مردادماه هر روز (غیر از دوشنبه ها) میزبان علاقه مندان است.

گالری سلام
گالری «سلام» نمایشگاه «رادیو ملی ایران» را برگزار كرده است. این نمایشگاه دربرگیرنده بیش از ۵۵ رادیو قدیمی متعلق به هنرمندان صاحب نام كشور، ۱۵۰ مجله و نشریه دوران پهلوی مربوط به رادیو، نمایش بیش از ۴۰۰ صفحه گرامافون، نمایش حدود ۲۰۰ تصویر و سند دیده نشده و محرمانه از رادیو در دوره پهلوی است.
این نمایشگاه تا ۲۶ مرداد ماه به آدرس سام سنتر، طبقه منفی یك، گالری سلام برقرار است. این گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.

گالری ایرانشهر
چیدمانی جدید از آثار سال های گذشته خسرو حسن زاده (هنرمند نقاش) در گالری ایرانشهر به نمایش گذاشته شده است.
خسرو حسن زاده، هنرمند نقاش است كه بعضی از آثار وی در موزه هنرهای معاصر ایران نگهداری می گردد. او نمایشگاه های جمعی و انفرادی بسیاری در شهرهای لندن و پاریس و بیروت و دبی برگزار كرده است.
این نمایشگاه كه روزهای آخر خویش را می گذراند، با نام «مروری بر آثار خسرو حسن زاده» تا روز جمعه ۱۹ مرداد ادامه خواهد داشت.1397/05/19
22:37:50
5.0 / 5
4154
تگهای خبر: تصویر , طراح , طراحی , گالری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است