در جشن عكاسان سینمای ایران چه گذشت؟

نباید خویش را مقابل دوربین های موبایل ببازیم

نباید خویش را مقابل دوربین های موبایل ببازیم آبی طرح: چهارمین جشن عكاسان سینمای ایران امروز (جمعه، ۱۶ شهریور) برگزار گردید.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، این مراسم به دبیری نیكی كریمی، در گالری «سلام»، با یك ساعت تأخیر برگزار گردید.
در ابتدای این برنامه نیكی كریمی با خواندن یك متن به حضار خوش آمد گفت و بیان كرد: حاضران این جمع افرادی هستند كه با وجود سختی های جامعه به خاطر عشقی كه به سینما دارند، الان در اینجا حضور دارند.
سروش صحت، مجری چهارمین جشن عكاسان سینما ضمن اشاره به اهمیت عكاسی اظهار داشت: عكس ها همیشه در خاطر ما خواهند ماند و برای ما تصویرسازی خواهند كرد. بنابراین این جشن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
در ادامه چند ویدئو از تعدادی سینماگر و عكاس سینما پخش گردید كه گزیده سخنان این افراد را در ادامه می خوانید.
امیر عابدی، عكاس سینما بیان كرد: در سینمای ما استاندارد وجود ندارد. حتی از لحاظ مالی و امكانات هم در شرایط مناسبی نیستیم. با این حال كه عكاسان سینما دارای صنف هستند اما اتفاق خاصی در حوزه ما رخ نداده است.
كامپوزیا پرتوی، كارگردان و فیلمنامه نویس اظهار داشت: نباید خویش را در برابر دوربین های گوشی موبایل ببازیم. من فكر می كنم سینما مجبور شود دوباره به دوربین های دوره های قبل روی آورد و از این همه دروغ و تزویری كه سینما را فرا گرفته، دور شود.
مرتضی شایسته، تهیه كننده سینما چنین اظهار نمود: عكس یك فیلم می تواند ژانر آن را مشخص نماید. یك عكس خوب و كارآمد تأثیر بالایی در میزان فروش فیلم خود دارد.
ابولفضل پور عرب، بازیگر اظهار داشت: زمانی كه یك عكاس عكس می گیرد، این كار را بی واسطه و باعلاقه انجام می دهد. در گذشته عكاسی یك فیلم برای جذب مخاطب بسیار مهم بود؛ چون كه مخاطب ها با دیدن آلبوم عكس فیلم ها آن ها را برای تماشا انتخاب می كردند.
در این مراسم همینطور از پنج فعال در سینما همچون امیر عابدی، عكاس، كامپوزیا پرتوی، كارگردان و نویسنده، مرتضی شایسته، تهیه كننده، گوهر خیراندیش و ابوالفضل پورعرب تقدیر گردید.
گوهر خیراندیش هنگام دریافت تقدیرنامه خود اظهار داشت: من هنوز كه كسی نیستم و خوشحالم كه مرا قابل دانستند و از من تقدیر كردند.
هیأت داوران چهارمین جشن عكاسان سینما شامل افرادی همچون شهاب الدین عادل، هوشنگ گلمكانی و مرتضی پورصمدی بودند.
در ادامه از امید صالحی برای عكاسی در فیلم درساژ، سمیه جعفری برای فیلم كشتی آلارم، امیرحسین شجاعی برای فیلم اتاق تاریك، حسن هندی برای فیلم پاسیو و محمد فوقانی برای فیلم سوتفاهم تقدیر گردید.
در انتها از سروش صحت و نیكی كریمی هم تقدیر به عمل آمد.1397/06/17
15:19:57
5.0 / 5
4862
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است