هنرمندان هر چه درمی آورند در نمایشگاه خرج می كنند!

هنرمندان هر چه درمی آورند در نمایشگاه خرج می كنند! آبی طرح: یك فعال و هنرمند صنایع دستی اظهار داشت: حضور در نمایشگاه های صنایع دستی مزایای بسیاری برای هنرمندان دارد اما قیمت اجاره بهای غرفه ها بیشتر از درآمد فعالان صنایع دستی است و این سبب شده خیلی از علاقمندان نتوانند در نمایشگاه حضوری فعال داشته باشند.


سهیلا ذاكری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه صنایع دستی هویت یك منطقه را نشان می دهد، اظهار نمود: متاسفانه این روزها صنایع دستی مازندران روزگار خوشی را نمی گذراند و فعالیت هنرمندان این منطقه محدود شده است.
وی ادامه داد: صنایع دستی اصیل مازندران مانند لاك تراشی، جاجیم و نمد، حصیر بافی هم اكنون بی رونق و كمرنگ شده است و جای خالی آن ها در نمایشگاه های صنایع دستی كاملا آشكاراست.
این فعال و هنرمند صنایع دستی با اشاره به اینكه صنایع دستی نشان از فرهنگ و آداب و رسوم مردمان یك منطقه دارد، خاطرنشان كرد: در نمایشگاه های صنایع دستی كه در مازندران برگزار می گردد باید حتما فرهنگ اصیل این استان به بازدیدكنندگان عرضه شود.
ذاكری، نمایشگاه های صنایع دستی و بازارچه های دائمی را فرصت خوبی برای هنرمندان این عرصه دانست و خاطرنشان كرد: اگر هنرمندی بتواند محصولات خویش را به فروش برساند بطور قطع انگیزه بیشتری برای ادامه كار خواهد داشت.
این هنرمند عرصه صنایع دستی با اشاره به اینكه تازه كاران حوزه صنایع دستی می توانند با حضور در نمایشگاه اعتبار و تجربه كسب كنند، خاطرنشان كرد: متاسفانه حضور در نمایشگاه با تمامی مزیت ها دارای یك مشكل بزرگ است، قیمت اجاره بهای غرفه ها بیشتر از درآمد هنرمندان صنایع دستی است و این سبب شده خیلی از علاقه مندان نتوانند در نمایشگاه حضوری فعال داشته باشند.
ذاكری، هنر را زاده خلاقیت و نوآوری هنرمند دانست و اظهار نمود: اگر به این هنر پر و بال داده نشود و مورد حمایت های جدی قرار نگیرد بطور قطع هنرمند انگیزه خویش را برای خلق آثار هنری از دست خواهد داد. تسهیلات كم بهره با كمترین پروسه زمانی می تواند پشتوانه ای برای ادامه كار یك هنرمند صنایع دستی باشد.1397/06/26
13:43:28
5.0 / 5
5313
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است