نقد نقد موسیقی در خانه هنرمندان

نقد نقد موسیقی در خانه هنرمندان آبی طرح: جلسه ویژه نقد و بررسی نقد در موسیقی با عنوان «نقدِ نقد در موسیقی ایران» روز پنجشنبه پنجم مهرماه در خانه هنرمندان برگزار می گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی این نشست، حضور علیرضا میرعلینقی منتقد و مورخ موسیقی، مهران مهرنیا موزیسین و نوازنده تار، آروین صداقت كیش منتقد و پژوهشگر موسیقی، سجاد پورقناد سردبیر سایت هارمونی تاك و كامیار صلواتی پژوهشگر موسیقی در این نشست حضور دارند كه به همت كانون پژوهشگران خانه موسیقی برگزار می گردد.
در این نشست علیرضا میرعلینقی با عنوان «تفسیرهای دلبخواه با عنوان «نقد»، از موسیقی عصر تجدد تا موسیقی عصر بازگشت در ایران» از نقد موسیقی به زبان فارسی در فاصله زمانی دو دهه نود شمسی از ۱۲۹۵ تا ۱۳۹۵ سخن خواهد گفت.
با طرح پرسش «چرا بستر نقد و نقدپذیری همچنان مهیا نیست؟» مهران مهرنیا صحبت خواهد نمود تا بعضی از دلایل مقاومت بدنه ی جوامعی مانند ایران نسبت به نقدهای ساختاری را از نگاه جامعه شناختی و روان شناختی بكاود.
سخنرانی آروین صداقت كیش با عنوان «جایگاه و مبانی نقد موسیقی امروزین» است و به این مساله می پردازد كه نقد موسیقی در دنیای امروز چه جایگاه و نقشی می تواند داشته باشد و دارد؟ آیا هنوز مرجع تشخیص با ارزش و بی ارزش است؟ اگر چنین است بر مبنای كدام مبانی؟ به نظر می آید نقد موسیقی و نقش نهادی آن در دنیای مدرن بر سر دوراهی داوری و تفسیر قرارگرفته است.
سجاد پورقناد هم با عنوان «گزینش هدف» سخن خواهد گفت تا درباره شناسایی ارزش ها در رده بندی سبك های موسیقی صحبت كند و از این منظر به نقدِ نقدهای موسیقی بپردازد.
كامیار صلواتی هم به «نقدهای متقدم» می پردازد و در این سخنرانی نمونه هایی از قدیمی ترین نقدها و نقد-خبرهای موسیقی در نشریات تخصصی فارسی بخصوص «موزیك ایران» را مرور و بررسی می كند.
پرسش و پاسخ حضار و كارشناسان از دیگر قسمت های این برنامه خواهد بود.
نشست «نقد نقد در موسیقی ایران» روز پنجشنبه ۵ مهرماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان واقع در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی، خانه هنرمندان برگزار می گردد و ورود برای عموم علاقه مندان آزاد است.1397/07/03
14:02:24
5.0 / 5
4282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است