یك مسئول:

ترانه های هرمزگانی از این پس ثبت می شوند

ترانه های هرمزگانی از این پس ثبت می شوند آبی طرح: معاون فرهنگی و هنری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت: در جهت پاسداشت گویش محلی و حفظ غنای ترانه و آثار ترانه سرایان هرمزگان، شورای ترانه این استان تشكیل شد.


سعید موحدی در گفت وگو با ایسنا، بیان كرد: در جهت پاسداشت گویش محلی و حفظ غنای ترانه و آثار ترانه سرایان هرمزگان، شورای ترانه این استان تشكیل شد.
وی افزود: این شورا كه برای نخستین مرتبه تشكیل شده است، وظیفه ضبط، اجرا و ثبت ترانه های ترانه سرایان هرمزگان را بر عهده دارد.
موحدی خاطرنشان كرد: تشكیل این شورا اهمیت زیادی در زبان و ادبیات بومی هرمزگان دارد و این شورا می تواند راهكاری برای ثبت ترانه های بومی و... باشد.
این مقام مسئول افزود: از این پس تمام ترانه سرایان هرمزگان می بایست برای ترانه های خود، ثبت و اجرایشان از شورای ترانه مجوز دریافت نمایند.
وی تصریح كرد: بانك ترانه هم با همت این شورا به راه افتاده است تا ترانه سرایان بتوانند در این بانك ترانه های خویش را به معرض نمایش بگذارند.
موحدی ابراز كرد: اعضای شورای ترانه استان هرمزگان را محمدعلی قویدل، مجید ذاكری، سامان سایبانی و بلقیس بهزادی تشكیل می دهند.
وی در انتها اظهار داشت: این شورا ترانه ها را از لحاظ فنی بررسی می كند و در صورت نیاز اصلاحیه های آنرا به ترانه سرایان ابراز می كند كه می تواند تأثیر به سزایی در بهبود كیفی ترانه های ترانه سرایان هرمزگان داشته باشد.
1397/08/04
15:13:17
5.0 / 5
4613
تگهای خبر: ادبیات , فرهنگ , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است