مجسمه های ترسناك آمیخته با مرگ (۱۶ بعلاوه )

مجسمه های ترسناك آمیخته با مرگ (۱۶ بعلاوه ) آبی طرح: هنر همانند خیلی از جنبه های زندگی، برای موفق بودن نیازمند جذابیت است و البته زیبایی در شكل دهی به جذابیت های هنری عاملی مهم تلقی می گردد. با این وجود نمی توان جذابیت هنر را صرفا به زیبایی وابسته دانست، بلكه آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد تاثیرگذاری و میزان مقبولیت یك اثر هنری، در ارتباط با مخاطب است.


با چنین نگرشی گاه آثار هنری خلق می شوند كه با فراموشی زیبایی بصری، مقولاتی چون ترس و اعجاب را برای ارتباط با مخاطب برمی گزینند و اتفاقا نامشان هم ثبت می گردد.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، پایگاه خبری سنس ۳۶۰، در گزارشی نگاهی داشته است به نام چند هنرمند كه آثارشان نمونه ای از مجسمه ها و نقاشی های ترسناك و عجیب دنیاست كه همانند اجساد مرده انسان و یا عروسك های شیطانی هستند.
البته در اصلِ این گزارش تصویرهایی وجود داشت كه برای رعایت استانداردها، در ترجمه ی گزارش به فارسی حذف گردیده است.


مونیكا كوك
مونیكا كوك یك هنرمند امریكایی است كه تحصیلات خویش را در دانشگاه هنرهای تجسمی اسكوویگن نیویورك به اتمام رسانده است. هنر او چه زمانی كه بر روی نقاشی، عكاسی یا مجسمه سازی كار می كند، حول یك زمینه مركزی همچون زیبایی و زشتی جسم انسان می گردد. تصویر پایین نمونه ای از انیمیشن كوتاه او به نام والی در سال ۲۰۱۱ است.

سارا سیتكین
این هنرمند در یك مصاحبه در تفسیر یكی از مجسمه هایش بیان كرده كه بدن انسان صدمه پذیر و ضعیف است؛ به گونه ای كه هر روز به هشت ساعت خواب نیاز دارد. خیلی از ما شاید ترجیح بدهیم این واقعیت را نادیده بگیریم اما آثار سیتكین این اجازه را نمی دهند. او با استفاده از سیلیكون، لاتكس و گچ، قطعات بدشكلی از بدن انسان را به وجود می آورد كه در برابر چشمان ما همانند یك چیز خیلی نافرم ظاهر می گردد.
سیتكین همینطور لباس مجسمه هایش را از پارچه های معمولی تهیه می كند. درواقع او با ساخت مجسمه هایش زامبی های جهش یافته ای را تولید می كند كه مرز تشخیص زنده و مرده را دشوار می سازد.
آثار این هنرمند توجهات زیادی را در فضای مجازی به خود جذب كرده، هر مجسمه ی او محصول دید متفاوتش به بدن انسان است.

امیل مِلموت
مرگ در ذهن این هنرمند مكزیكی برای همیشه زنده خواهد بود. مرور صفحه اینستاگرام او همانند گشت زدن درون یك كارناوال رمزآلود است؛ البته در صورتیكه از عروسك های ترسناك واهمه دارید به صفحه اینستاگرام او سر نزنید.
در آثار این هنرمند بدن ها از شكل افتاده، تفكیك شده و به هم دوخته شده هستند. در تصویر پایین سه بچه بهم بافته شده كه همانند فرزندان جهنمی هستند، دیده می گردد و بدن های فاسد و خشكیده آنها الهام بخش همدردی و وحشت است.
مجسمه های امیل مِلموت

1397/08/13
11:51:10
5.0 / 5
5338
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است