نمایشگاهی از تصاویر پادشاهان قاجار

نمایشگاهی از تصاویر پادشاهان قاجار آبی طرح: نمایشگاه انفرادی نقاشی «دیوار آن خانه» با آثاری از مجتبی كاكی در گالری فرشته برگزار می گردد.به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا روابط عمومی شهر كتاب فرشته، نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان «دیوار آن خانه» و با آثاری از مجتبی كاكی، روز جمعه (۲۵ آبان ماه) در گالری این مجموعه فرهنگی ـ هنری برگزار افتتاح می گردد.

آثار حاضر در این نمایشگاه با بهره گیری از اِلمان هایی از دوره قاجار مانند تصاویرِ پادشاهان این سلسله حقیقتی تلخ از دل تاریخ را در پرتویی از رنگ و نقش غبار روبی می كند و پیش روی مخاطبِ امروز می آورد.

آنچنان كه در شرح این نمایشگاه آمده است:

آدم ها می آیند و بی صداتر از آمدنشان می روند، اما در این فاصله قصه هایشان را به جا می گذارند. قصه ها در شكاف دیوارهای خانه ای كه در آن متولد شده اند، خانه ای كه همواره كوچك تر شده و به تاراج می رود، پنهان می شوند.

گرچه سال هاست تصویرِ آنان كه با مرده باد و زنده بادها بر تارك دیوار این خانه چسبانده و كنده شده، زیر غبار رنگ روزگار پنهان می شود، همچون حقیقت تلخی در دل تاریخ آن خانه همیشه باقی خواهد ماند. كافیست به دیوارهای آن خانه بنگری و گوش به صدای نم گرفته و ترك خورده شان بسپاری. شاید به قول بیهقی زمان آن است كه به «دیوارهای آن خانه نیكو نگاه كنید».

نمایشگاه «دیوار آن خانه» روز جمعه (۲۵ آبان ماه) ساعت ۱۶ در گالری فرشته به نشانی: خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر پلاك ۱۶۷۱ افتتاح می گردد و تا هفتم آذرماه ادامه دارد.
1397/08/21
18:14:54
5.0 / 5
4538
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , گالری , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است