یك نقاش استرالیایی در گفت وگو با ایسنا تشریح كرد

تاثیر نقاشی های دیواری بر روحیه مردم

تاثیر نقاشی های دیواری بر روحیه مردم آبی طرح: یك نقاش رئالیسم استرالیایی اظهار داشت: نقاشی های دیواری و هنری كه در خیابان عرضه میگردد پل ارتباطی بین گالری ها و مردم عادی است.


فینتن اسكات مگی در گفت وگو با ایسنا در پاسخ به اینكه چرا مردم در طراحی دیواری وی اهمیت دارند، بیان كرد: مردم عادی در جامعه وقت زیادی ندارند كه به هنر بپردازند و فرصت بازدید از نمایشگاه ها و گالری های هنری را هم ندارند، ولی نقاشی های دیواری و هنری كه در خیابان عرضه میگردد یك پل ارتباطی بین گالری ها و مردم عادی است. مردم روزانه در راه رفت و آمد در سطح شهر هستند و با دیوارهای نقاشی شده روبرو می شوند و تا حدی با هنر و موضوعات هنری آشنا می شوند. با این دیدگاه و شناخت، به اجرای دیوارنگاری با سوژه مردم عادی در مكان های عمومی شهر تصمیم گرفتم و در سفر به تمام دنیا با این گرایش اقدام می كنم و زندگی مردم عادی و وضعیت آنها را به تصویر می كشم.
ایشان سپس اضافه كرد: سبكی كه در نقاشی دیواری مورد استفاده قرار می گیرد سبك رئالیسمی است. شیوه كار این چنین است كه در دیوارنگاری اول از زندگی مردم كوچه و بازار عكس تهیه می كنم و سپس از این عكس ها در كار هنری و نقاشی های دیواری در شهرهای مختلف دنیا با موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استفاده میگردد.
این نقاش استرالیایی اظهار نمود: در سفر به ایران از شهر كاشان بازدید كردیم و در جریان زندگی مردم و هنر فرش بافی جذاب آنها قرار گرفتم. مقرر است در سوژه دیوارنگاری در كلانشهر تهران، خاصیت ها و هنر مردم كاشان مورد استفاده قرار گیرد.
اسكات مگی با اشاره به تاثیر نقاشی های دیواری در سطح شهر بر روحیه مردم و فضای جامعه، اشاره كرد: دیوارنگاری در تلطیف روحیه مردم و بهبود فضای شهری خیلی موثر است. در این راستا باز كارهای دیگری مانند درخت كاری و گسترش فضای سبز باز به نوبه خود در تلطیف و احداث آرامش در فضای شلوغ و ترافیك شهری، موثر است.1397/08/22
17:30:20
5.0 / 5
4679
تگهای خبر: تصویر , طراح , طراحی , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است