ثابت می نماییم ایران، تهران نیست

ثابت می نماییم ایران، تهران نیست آبی طرح: مدیركل مركز هنرهای تجسمی اظهار داشت: ایران فقط تهران نیست و رویدادهای هنری فقط در تهران اتفاق نخواهد افتاد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، پنجمین دو سالانه «سرو نقره ای» كه به ایستگاه شیراز رسیده است با حضور مدیر كل مركز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی شد.
شیراز یكی از نامزدهای مهم جشنواره فجر

هادی مظفری ـ مدیر كل مركز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در افتتاحیه سرو نقره ای شیراز اظهار داشت: من به دو دلیل به شیراز آمده ام اول اینكه به هنرمندان سلام كنم و حرف هایتان را بشنوم و دوم شركت در سرو نقره ای است تا در عمل ثابت نماییم كه ایران فقط تهران نیست و رویدادهای هنری فقط در تهران اتفاق نخواهد افتاد.

مظفری بیان كرد: شیراز در هنرهای تجسمی بی نظیر است و تاكنون چنین شهری را در كشور با این ظرفیت ندیده بودم.
مدیر كل هنرهای تجسمی در ادامه اظهار داشت: جشنواره هنرهای تجسمی در راه می باشد و با عنایت به ماموریتی كه در معاونت فرهنگی هست كه هر یك از شهرها به پایتخت یكی از هنرها تبدیل گردد، شیراز باز به سبب بضاعت بی نظیری كه دارد و علاقه اراده ای كه در مدیران هست یكی از نامزدهای مهم جشنواره هنرهای تجسمی فجر خواهد بود.

وی اظهار داشت: امروز در گالری گردی در شهر شیراز عمیقاً به این فكر می كردم كه شیرازی ها چیزی نسبت به پایتخت كم ندارند و نیازی هم به آن ندارند و بسیار خوشبخت ترند كه از همه چیز با صفاترش را دارند.
سرو نقره ای، دوسالانه گرافیك ایران می شود
در مراسم افتتاحیه پنجمین سرو نقره ای ابراهیم حقیقی ـ گرافیست، دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ـ گفت: دوسالانه سرو نقره ای مقرر است به دوسالانه (بی ینال) گرافیك ایران تبدیل گردد.
او افزود: تمركز زدایی از پایتخت یكی از برنامه های اداره كل تجسمی است كه سبب كشف استعدادها در شهرهای كشورمان میگردد.

همین طور در مراسم افتتاحیه سرو نقره ای شیراز از چهره پیشكسوت طراحی گرافیك استان فارس احمد ارشاد باز تجلیل كردند.
سرو نقره ای شیراز كه امسال در شهرهای كرمانشاه و كرمان برگزار شده، پنجشنبه (اول آذر) در سومین ایستگاه خود، به شیراز رسیده است و تا نهم آذر در هنر شهر آفتاب شیراز برپاست.


1397/09/04
16:56:26
5.0 / 5
4403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است