مدیر عامل خانه موسیقی عنوان كرد

وعده ای برای فارغ التحصیلان رشته موسیقی

وعده ای برای فارغ التحصیلان رشته موسیقی آبی طرح: مدیر عامل خانه موسیقی از قول رییس سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص عددی در بودجه برای فارغ التحصیلان رشته موسیقی آگاهی داد.


حمیدرضا نوربخش در گفت وگو با ایسنا، درباره حمایت خانه موسیقی بعنوان نهاد صنفی اهالی موسیقی از فارغ التحصیلان این رشته توضیح داد: پارسال در جشن سالانه خانه موسیقی كه محمدباقر نوبخت ـ رییس سازمان برنامه و بودجه ـ حضور داشت، در این باره صحبتی مطرح كردم. پس از آن آقای نوبخت جلسه ای گذاشت و معاونت فرهنگی سازمان برنامه و بودجه را موظف كرد كه این كار صورت گیرد.
او اظهار نمود: ما در حال تلاش هستیم تا سازمان برنامه و بودجه عددی را برای اشتغال فارغ التحصیلان موسیقی در نظر بگیرد و آقای نوبخت باز قول آنرا داده است.
مدیر عامل خانه موسیقی با اشاره به اینكه ما نهاد صنفی هستیم، اظهار نمود: از نظر ساز و كار تشكیلاتی، نه امكانات مالی و نه امكانات اجرایی داریم. ما نهاد صنفی تخصصی هستیم كه می توانیم حمایت های صنفی انجام دهیم. طبیعتا می توانیم حد فاصل دولت و حاكمیت با هنرمندان باشیم كه این كار را می نماییم.
نوربخش با اشاره به اینكه یكی از دغدغه های جدی ما، جوانان فارغ التحصیل موسیقی است، اظهار داشت: من در هر تریبونی و در هر سخنرانی حتی در جشن سالانه خانه موسیقی این مساله را مطرح كردم. با وزارت آموزش و پرورش صحبت كردم كه فارغ التحصیلان موسیقی بعنوان معلم هنر در مدارس مَشغول كار و جذب آموزش و پرورش شوند.
او بیان كرد: حتی در كمسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی و همین طور در دیدار با مسؤولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این مساله را مطرح كردم. این مسائل باید در ساز و كار دولت دیده شود.
مدیر عامل خانه موسیقی درباره كمك هزینه های تحصیلی به قشر دانشجو باز اظهار نمود: ما امكاناتی نداریم و باید با سازمان برنامه و بودجه صحبت نماییم و ببینیم در این سازمان چنین امكانی وجود دارد با نه اما من تاكنون با چنین موضوعی مواجه نبودم.
نوربخش درباره حمایت خانه موسیقی از دانشجویان، اظهار داشت: خانه موسیقی در حیطه وظایفش حمایت های لازم را انجام می دهد. فارغ التحصیلان موسیقی برای موضوعاتی مثل بیمه و صنفی به شكل اتوماتیك عضو خانه موسیقی می شوند و ما در آیین نامه عضویت بخش خاصی برای فارغ التحصیلان داریم. امیدوارم بتوانیم برای اشتغال آنها باز كاری انجام دهیم.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، قبل از این میلاد دیلم صالحی - فارغ التحصیل مقطع كارشناسی ارشد رشته اتنوموزیكولوژی از دانشگاه هنر تهران - درباره وضعیت دانشجویان این رشته پس از تحصیل به ایسنا، اظهار داشت: به نظر می آید برای خروجی فارغ التحصیلان رشته موسیقی هیچ فكری نشده است. تعداد سالن دانشگاه ها در سطح كشور بیشتر شده است اما به این كه نتیجه این ورودی ها باید به چه خروجی ختم شود، فكری نشده است. دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته موسیقی حتی برای گرفتن مجوز و بازگشایی آموزشگاه ها هیچ حقی ندارند و اگر هم بخواهیم از شرایط بیمه ای خانه موسیقی برخودار شویم هم باید هفت خان رستم را طی نماییم.
1397/09/23
17:22:22
5.0 / 5
4598
تگهای خبر: آموزش , بیمه , تحصیل , تخصصی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است