بهترین عكس های سال ۲۰۱۸ به همراه داستان آن ها

پشت این عكس ها چه داستانی نهفته است؟

پشت این عكس ها چه داستانی نهفته است؟ آبی طرح: از آتش سوزی كالیفرنیا تا فوران آتش فشان و رفتن تمساح زیر قایق تفریحی، موضوعاتی است كه عكاسان را بر آن داشته تا با ثبت آنها و شكار لحظه ها بهترین تصاویر سال ۲۰۱۸ را خلق كنند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، گاردین با انتشار گزارشی به داستان بهترین تصاویر سال از زبان خالقان آنها پرداخته كه در این گزارش بخشی هایی از آنرا می خوانید:


گرگ و میش در چراگاه گاوها ـ سودان جنوبیعكاس گرگ و میش در چراگاه گاوه گفته است: «در فصل خشكسالی در سودان جنوبی چوپان به همراه گله گاوها، زمین های پایین تر منطقه زندگی خویش را برای یافتن آب و چراگاه جست وجو می كنند. من با یك هلی كوپتر به آن مناطق سفر كردم و در یك رودخانه برای رسیدن به چراگاه گاوها شنا كردم. زمانی كه رسیدم حیوانات، چوپان های گله و خانواده ها در حال بیدار شدن بودند. چوپان ها روی زمین و در میان حیوانات می خوابیدند. در عكاسی از سودان جنوبی اغلب صحنه هایی از مشكلات و جنگ داخلی مقابل لنز دوربین قرار می گرفت. در این منطقه رابطه بین مردم و حیوانات نزدیك بود؛ به گونه ای كه از شیر گاوها تغذیه می كردند و با ادرار آنها سر و بدن خویش را می شستند. همینطور از كود گاوها برای دور نگه داشتن پشه ها و مگس ها استفاده می كردند.»


زنی بعد از فاجعه یك زلزله در اندونزیسولاوسی مركزی (یكی از بزرگترین جزایر اندونزی) جزو نحواحی بود كه بیشترین تخریب را طی زلزله و سونامی در اندونزی داشت. همه چیز در این زلزله از هم پاشیده شده بود. تخریب به گونه ای بود كه انگار زمین در حال ذوب شدن بود. مسجد تخریب شده و در حال سقوط به روی زمین بود. این خانواده به دنبال خانه شان در خرابی ها بودند. ولی نتوانستند خانه شان را در میان خرابی ها تشخیص دهند چونكه كیلومترها از محلی كه قبلا در آن قرار داشت دور شده بود. زنی كه در عكس می بینید یك عروسك صورتی خرگوش به دست گرفته و به دنبال سه فرزندش كه در زلزله گم شده بودند می گشت. من از او خواستم تا بایستد و از او عكس گرفتم. بعد از آن دوباره به جست وجوی خود ادامه داد.


گلف بازانی كه فوران آتش فشان را نادیده گرفتند ـ هاوایی


عكاس عكس بالا می گوید: من در حال ثبت تصاویر مربوط به فوران آتش فشان كیلاویا در این زمین گلف بودم كه یك نفر بر سرم فریاد زد، از جلوی راه من برو كنار. ما داریم اینجا بازی می كنیم! این حركت او به طرز عجیبی برای من غیرقابل باور بود و من را شگفت زده كرد؛ چراكه درست پشت سر او یك آتش فشان در حال فوران بود ولی این گلف بازان آنرا نادیده گرفته بودند؛ البته بعدها متوجه شدم فوران آتش فشان بخشی از زندگی عادی مردم هاوایی است.


بازداشت یك مادر اهل هندوراس توسط ماموران مرزی امریكا


قانون جداسازی كودكان مهاجر از خانواده شان اخیرا اجرا شده بود كه این عكس گرفته شد. خانواده ها بعد از یك سفر سخت در تاریكی به سر می بردند. آنها هیچ اطلاعی از تغییر سیاست ها نداشتند و نمی دانستند كه امكان دارد از فرزندشان جدا شوند. تنها می دانستند كه از یك چیز خطرناك در حال فرار به سمت یك آینده نامعلوم هستند.


جاده ای كه در آلاسكا توسط زلزله تخریب شد


عكاس می گوید: ما اصولا در آلاسكا با تخریب سر و كار داشته ایم ولی این یكی متفاوت بود. می خواستیم به وضوح داستان صدمه ساختاری را كه برای همه دیدنش سخت بود را تعریف نماییم. این زمین لرزه سبب شد تا رفت وآمد ماشین ها متوقف شود. بنابراین عكس برداری از این نقطه برروی زمین غیرممكن بود. می دانستم كه باید پرواز كنم. عكس برداری در ارتفاع از تخریب حاصل از زلزله حجم عظیم خسارت را نشان می داد.


دریایی از زباله های پلاستیكی در اندونزی


پنگنگ یكی از جزایر كوچك در شمال جاكارتا واقع در اندونزی است. جایی كه فضای كافی به منظور زندگی ساكنان نیست. آنها با استفاده از كنار زدن زباله های پلاستیكی كه در دریا انباشته شده اند فضای خالی برای خود تولید می كنند. جامعه در آنجا دست خوش تغییرات زیادی بوده است. در گذشته غذا بین برگ ها پیچیده می شد و توسط طبیعت تجزیه می شد. ولی الان همه چیز در پلاستیك پیچیده شده است. در این محل سلامت مردم گرفتار مشكل شده؛ چراكه پلاستیك های نرم را می سوزانند و در همان هوا هم تنفس می كنند.
عكاس می گوید: دختری كه در عكس است، به نظر خوشحال می آید چراكه این شرایط برایش عادی شده است. من در دریای اطراف این جزیره شنا كردم ولی شرایط افتضاح بود و دریا پر از زباله شده بود.


شكار تصویری از تمساحعكاس عكس بالا می گوید: قبل از اینكه این عكس را بگیرم به مدت یك هفته در یك قایق زندگی كردم. بعد از چند شیرجه در آب، به یك منطقه رفتیم كه با تمساح ها آشنا بودند. بچه ها اسم نینو را صدا زدند و بعد از چند دقیقه این تمساح به سمت قایق آمد. تا عمق زیادی در آب بودم و این عكس را به ثبت رساندم. خیلی ها از من می پرسند كه چگونه تمساح من را شكار نكرده است؟!1397/10/09
14:06:52
5.0 / 5
4053
تگهای خبر: تصویر , دوربین , عكاس , عكاسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است