چرا صاحبان ایده های برتر صنایع دستی خیر و بركتش را نمی بینند؟

چرا صاحبان ایده های برتر صنایع دستی خیر و بركتش را نمی بینند؟ آبی طرح: یك بانوی كار آفرین صنایع دستی در ارومیه اظهار داشت: ضعف مدیریت، دلیل اصلی مغفول ماندن ایده های برتر كار آفرینی است.


سوسن محمدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: ایده های برتر كار آفرینی در بخش صنایع دستی وجود دارد ولی به سبب ضعف مدیریت و منابع مالی محدود این ایده های مغفول ماندهاند.
وی درباب سابقه كاری خود اشاره كرد: فعالیت خودرا از 30 سال پیش با آموزش و تولید صنایع دستی همچون خیاطی، فرش و گلیم، گلدوزی و غیره آغاز كردم و در این مدت علاوه بر آموزش مهارت به بانوان موجب اشتغال ده ها بانوی استان شده و طی سال های گذشته بانوی كارآفرین استانی در كشور معرفی شدم.
این بانوی كارآفرین، هدف اصلی فعالیت های خودرا اشتغال زایی و توانمند سازی بانوان دانست و اشاره كرد: از آنجایی كه زنان نقش مهمی در خانواده خصوصاً درخانواده هایی كه سرپرست خانوار هستند دارند، موسسه ای تاسیس كرده ایم تا به این طریق مشكلات و مسائل این قشر را به حداقل برسانند.
وی افزود: در سال 96، قراردادی با كمیته امداد امام خمینی(ره) در امتداد آموزش به افراد تحت پوشش این نهاد منعقد شد كه در این راستا توانستیم به 20 نفر هنرجو آموزش های لازم را بدهیم.
محمدی با تاكید بر اینكه هدف ما علاوه بر اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی، توجه به صادرات محصولات باز هست اظهار نمود: با رایزنی های انجام شده و در صورت كمك های مالی شعبه ای از آموزشگاه و كارگاه خودرا در كشور آذربایجان و تركیه برای صادرات محصولات تولیدی خود و ترویج هنرهای دستی زنان استان تاسیس خواهم كرد.
این بانوی كارافرین اشاره كرد: متاسفانه مسئولین به دنبال راهكارهای زود بازده در اشتغال زایی هستند و این دیدگاه در حوزه صنایع دستی امكان پذیر نیست چونكه رویكرد كارآفرینی در صنایع دستی بلندمدت است.
محمدی درباب مشكلات كارآفرینی در حوزه صنایع دستی اضافه كرد: عدم پیوند عمیق بین دولت و بخش های خصوصی، عدم هم افزایی و نداشتن روحیه كار گروهی و عدم توجه جدی دولت به كار افرینی در بخش صنایع دستی و در اختیار قرار ندادن امكانات دولتی برای آموزش دهندگان و كارآفرینان صنایع دستی همچون مشكلات فعالان این حوزه است.1397/10/25
15:59:36
5.0 / 5
4679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است