گفت وگو با معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی

به آینده جوان ترین جشنواره فجر امیدی هست؟

به آینده جوان ترین جشنواره فجر امیدی هست؟ به گزارش آبی طرح جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در حالی سومین دوره خویش را پشت سر می گذارد كه جوان ترین جشنواره فجر به حساب می آید و باید دید كه آیا این جشنواره می تواند در دوره های بعدی جایگاه مناسبی در بین هنرمندان این حوزه و همینطور سایر جشنواره های فجر پیدا كند؟


پویا محمودیان، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی در گفت وگویی با ایسنا در پاسخ به پرسش بالا با اشاره به اینكه «با وجود اینكه سومین جشنواره فجر صنایع دستی جوان ترین جشنواره فجر به حساب می آید، امسال با استقبال زیادی روبرو شده ایم»، اظهار نمود: همین مبحث نشان داده است كه این جشنواره توانسته است در این سه سال توجه علاقه مندان به هنرهای سنتی و صنایع دستی را به خود جلب نماید.
او افزود: ما به شدت بر آن هستیم كه جشنواره صنایع دستی فجر را به یك جشنواره بین المللی تبدیل و بتوانیم از تمامی ظرفیت های این حوزه به نفع صنعتگران و هنرمندان استفاده نماییم. به هر حال این جشنواره از معدود رویدادهایی است كه می تواند فرصتی مناسبی برای عرضه زیبایی و ظرفیت های صنایع دستی كشور از خلاقیت و نوآوری گرفته تا كیفیت، طرح و رنگ های متنوع باشد.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی خاطرنشان كرد: با عنایت به این كه ایران از نظر تنوع سومین كشور تولیدكننده صنایع دستی و نخستین كشور از نظر ثبت شهر و روستاهای جهانی در دنیا محوسب می شود و همینطور با در نظر گرفتن ظرفیت های بی انتها صنایع دستی ایران، تلاشمان این است كه جشنواره را از ملی به بین المللی تبدیل نماییم تا از این طریق بتوانیم آوازه هنر كشورمان را به گوش همگان برسانیم.
محمودیان در پاسخ به این پرسش كه آیا حضور هنرمندان روستایی و گمنام در جشنواره صنایع دستی فجر از اولویت های این معاونت بوده است؟ بیان كرد: یكی از اهداف اصلی ما این است كه بتوانیم از راه این جشنواره استعدادها را كشف كنیم؛ چراكه پشتیبانی از افرادی كه گمنام هستند و در سكوت كار می كنند، می تواند در ارتقای جایگاه صنایع دستی بسیار مؤثر باشد.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی همینطور درباره از سرگیری بیمه هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع دستی، توضیح داد: خوشبختانه بیمه صنعتگران خانواده صنایع دستی كشور كه متوقف شده بود، بار دیگر از سر گرفته شده است. با عنایت به تصویب قانون پشتیبانی از صنعتگران، هنرمندان و استادكاران حوزه صنایع دستی در دی ماه ۹۶ كه در آن دولت مكلف شده در راه بیمه صنعتگران و هنرمندان تلاش كند، ما امیدوار هستیم كه روند از سرگیری بیمه ادامه پیدا كند. هم اكنون فهرست اولویت های بیمه كه از ۳۱ استان برای ستاد ارسال شده است، بازنگری شده و به وزارت كار و سازمان تأمین اجتماعی هم ارسال شده است.
او با اشاره به اینكه «بیمه یكی از مطالبات اصلی و همیشگی حوزه هنرمندان صنایع دستی بوده است»، اظهار نمود: بیمه صنعتگران و هنرمندانی كه در روستاها مشغول به كار هستند، از راه تفاهم نامه ای كه با صندوق توسعه روستایی و عشایری در تیر ماه ۹۷ منعقد شده بود و الان هم بیمه صنعتگرانی است كه در مناطق شهری مشغول به كار هستند، از سر گرفته شده است.1397/11/14
14:24:46
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: آواز , استاد , بیمه , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است