در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می شود:

اجرای آثار جدید گروه آهنگ با خوانندگی وحید تاج

اجرای آثار جدید گروه آهنگ با خوانندگی وحید تاج به گزارش آبی طرح بخشی از اجرای گروه«آهنگ» در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر به صورت آلبوم و با آهنگسازی مهرداد ناصحی و خوانندگی وحید تاج پس از جشنواره روانه بازار خواهد شد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، مهرداد ناصحی با بیان این خبر اظهار داشت: این آلبوم در مراحل پایانی است و مخاطبان می توانند پیش از انتشار آلبوم، بخشی از كار را به صورت زنده در جشنواره موسیقی فجر بشنوند.
مهرداد ناصحی در توضیح اجرای گروه آهنگ در جشنواره موسیقی فجر بیان كرد: اجرای ما در جشنواره دو بخش خواهد داشت. در بخش اول یك قطعه نام «سر سودا» اجرا خواهد شد كه از كارهای من است. پس از اجرای این قطعه، ساز و آواز خواهیم داشت. بعد یك تصنیف با نام «كنج تنهایی» اجرا می شود كه شعر آنرا هوشنگ ابتهاج گفته است. پس از این اجرا، یك چهارمضراب چوپانی از استاد مشكاتیان را خواهیم داشت و سپس ساز و آواز اجرا می شود. در انتها بخش اول هم قطعه ای به اسم «هفت دریا» ساخته خود من اجرا خواهد شد.
وی افزود: بخش دوم را مقرر است با یك تصنیف قدیمی شروع نماییم. پس از ساز و آواز، تصنیف «شیدایی» با شعر حافظ و از آثار استاد مشكاتیان اجرا می شود. یك تكنوازی عود و اجرای قطعه ای به اسم «سیه چشم» از دیگر برنامه های ما خواهد بود. دو نوازی كوبه ای و تصنیف «زبان گنگ» هم جز اجراهای پایانی ما در بخش دوم خواهد بود.
ناصحی با اشاره به اینكه اغلب قطعاتی كه مقرر است در جشنواره اجرا شود برای نخستین بار است كه روی صحنه می رود، اظهار داشت: تنها بخش كوچكی از كار در یكی دو فستیوال خارجی اجرا شده و باقی كارها برای نخستین بار است كه اجرا می شود.
او درباره اعضای گروه آهنگ اظهار داشت: خواننده گروه وحید تاج است. نوازنده عود امین گلستانی و نوازنده سنتور جمشید صفرزاده است. در گروه «آهنگ» همینطور نوازنده تنبك كامران یعقوبی و نوازنده دف امین دادوری خواهد بود. من هم نوازنده كمانچه هستم و آهنگسازی قطعات هم بر عهده من خواهد بود.
این نوازنده كمانچه درباره مدت زمان اجرای هر بخش در جشنواره موسیقی اظهار داشت: هر بخش بین ۴۰ تا ۴۵ دقیقه خواهد بود.
گروه «آهنگ» با خوانندگی وحید تاج و آهنگسازی مهرداد ناصحی ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۹ در تالار ایوان شمس اجرا خواهند داشت. این گروه هم چنین ۲۸ بهمن ماه اجرای خویش را در زنجان به روی صحنه خواهند برد.1397/11/23
12:55:45
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: آهنگ , آهنگساز , آواز , استاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است