مهدی آذرسینا، آهنگساز و نوازنده كمانچه:

اگر ایرانی هستیم باید به موسیقی نواحی دقت كنیم

اگر ایرانی هستیم باید به موسیقی نواحی دقت كنیم آبی طرح: مهدی آذرسینا، آهنگساز و نوازنده كمانچه معتقد می باشد كه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر به بخش موسیقی نواحی بیش تر توجه نشان داده است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، مهدی آذر سینا، آهنگساز و نوازنده كمانچه با اشاره به بخش موسیقی نواحی در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اظهار داشت: جشنواره موسیقی فجر امسال برای همه با سال های قبل فرق داشت و به نظرم و تا جایی كه در جریان هستم همه از این جشنواره راضی هستند. خوشبختانه امسال به بخش موسیقی نواحی بیش تر توجه شده است. موسیقی نواحی نیاز به معرفی بیش تر دارد و اگر به آن بها داده نشود از یادها می رود.
این آهنگساز اشاره كرد: باید به هنرمندان موسیقی نواحی میدان داده شود تا آنها آثار مناطق مختلف را اجرا و بتوانند موسیقی نواحی را احیا كنند. كشور ما شهرها و مناطق مختلف دارد كه هر كدام دارای موسیقی خاص خودشان هستند و اگر ما ایرانی هستیم باید با موسیقی مناطق مختلف كشورمان آشنا شویم. همین طور باید فرهنگ سازی شود تا مخاطبان این نوع موسیقی ها را هم جدی بگیرند و گوش كنند. برای اینكه با برگزاری یك دفعه جشنواره در سال این اتفاق به وجود نمی آید.
آذر سینا با اشاره به اینكه در جشنواره امسال همه ژانرهای موسیقی نمایش شده است، اشاره كرد: بنظر می رسد مخاطبان با هر سلیقه ای كه دارند از این جشنواره راضی هستند. همین طور وجود هیأت ۱۰ نفره در شورای سیاست گذاری جشنواره كمك بسیاری به سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر كرده است، برای اینكه زمانی كه تعداد نظرها و پیشنهادها زیاد باشد و به آنها عمل شود كار گروهی خوبی صورت می گیرد كه در جشنواره امسال شاهد آن بودیم.1397/11/29
14:43:09
5.0 / 5
4640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است