اعلام برنامه های فرهنگی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش

اعلام برنامه های فرهنگی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش آبی طرح: عباس ابوالحسنی مدیر بخش آیین های نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش از نمایش بیشتر از 300 اثر تجسمی در گالری های استان مازندران در روزهای برگزاری این رویداد آگاهی داد.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، عباس ابوالحسنی مدیر این بخش از جشنواره با اشاره به برنامه ها و رویكردهای این دوره بیان كرد: جشنوارهها معمولا متناسب با رویكرد تخصصیشان، بخشهای مختلفی را برای پرداخت همه جانبه به سوژه درنظر می گیرند. جشنواره بین المللی فیلم وارش با تاكید بر فرهنگ عامه در نهمین دوره خود، بخش فرهنگی را باز همانند دوره های اول جشنواره احیا نموده و به آیین ها و آداب و رسوم می پردازد. به همین دلیل با هدف توجه به هنرمندان مازندران و گسترش فضاهای هنری این بخش در كنار جشنواره خواهد بود.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های تجسمی در گالری های گوناگون اضافه كرد: در گالری های مختلف متناسب با سوژه جشنواره، نمایشگاه های نقاشی، خوشنویسی و آثار حجمی برگزار و در ایام پیش از برگزاری جشنواره افتتاح می شود. در مجموع 5 گالری در سطح شهر و سه گالری در محل برگزاری جشنواره به نمایش بیشتر از 300 اثر تجسمی می پردازند.
ابوالحسنی با اشاره به معرفی صنایع دستی استان مازندران در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش توضیح داد: با تقسیم بندی استان مازندران به چهار بخش غربی، شرقی، مركزی و دریایی كه مربوط به صنعت صید و آبزیان است، صنایع دستی این استان در غرفه هایی ویژه معرفی می گردند.
وی افزود: همین طور در بخش دیگری در محوطه برگزاری، گلیم بافی، جاجیم بافی و معرفی صنایع چوبی مازندران را در ایام جشنواره شاهد می باشیم.
مدیر بخش آیین های جشنواره با اشاره به معرفی موسیقی مقامی مازندران در روزهای برگزاری این رویداد عنوان كرد: از 5 گروه حرفه ای موسیقی برای حضور در جشنواره دعوت شده و معرفی موسیقی مقامی به شهروندان و میهمانان جشنواره را هم در برنامه قرار دادیم.
وی درانتها از اجرای نمایش های محیطی(خیابانی)، صحنهای، پرفورمنس و ویدئوآرت های در رابطه با موضوعات و سرفصل های مورد تاكید در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش آگاهی داد.
نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور در استان مازندران برگزار می گردد.


1398/01/17
14:30:31
5.0 / 5
4364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است