جزییاتی تازه از وضعیت انجمن نگارخانه داران

جزییاتی تازه از وضعیت انجمن نگارخانه داران آبی طرح: الهه جواهری رئیس هیات مدیره انجمن صنفی نگارخانه داران استان تهران از اهداف و برنامه این انجمن برای توسعه و رونق اقتصاد هنر پرداخت.


به گزارش آبی طرح به نقل از خبر آنلاین، نشست تبادل نظر و گفت وگوی اعضای انجمن صنفی نگارخانه داران روز ۳۱ اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه این انجمن اجرا شد. نخست الهه جواهری رئیس هیات مدیره انجمن ضمن خوش آمدگی به شرح اهداف پنج گانه و ارائه گزارش فعالیت های انجمن پرداخت و دو هدف پیش رو را تلاش برای اصلاح مقررات نگارخانه داری با رویكرد پذیرش مسئولیت ها مبتنی بر قانون(و نه سلیقه) و سازماندهی درونی برای توسعه و رونق اقتصاد هنر ذكر كرد. وی در قسمتی از گزارش خود به خاصیت های بخشنامه تاسیس، انحلال و نظارت بر نگارخانه ها كه توسط انجمن تهیه و تنظیم شده اشاره و اظهار داشت: «این پیش نویس مبتنی بر قانون بهمن ماه سال قبل به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت بررسی و تصویب تقدیم شد و تابحال طی سه جلسه با مدیركل هنرهای تجسمی این مساله به بحث گذاشته شده است.» جواهری ابراز امیدواری كرد كه با درایت مسئولان ذی ربط این مطالبه به حق جامه عمل خواهد پوشید.
در ادامه این نشست احسان لاجوردی بازرس انجمن با گفتن اینكه نقش من چشم و گوش مجمع عمومی در هیات مدیره است، گواهی داد كه طی پنح ماه گذشته هیات مدیره با ۸۹۰ ساعت نفر با شركت در ۲۸ نشست رسمی و ملاقات با مقامات كوشیده اند تا به اهداف مندرج در اساسنامه نزدیك شوند. بازرس انجمن اظهار داشت: «كار صنفی جز ممارست مداوم و پشتیبانی اعضا ضمانت دیگری ندارد و خواهان تداوم یك پارچگی اعضا در پشتیبانی از تصمیمات هیات مدیره هستم.» بعد از آن تنی چند از اعضا به ارائه پیشنهاداتی برای تشكیل كارگروه و نیز لزوم حفظ استقلال مالی انجمن سخن گفتند و درانتها با افطار و گپ و گفت های دو و سه جانبه این نشست ادامه یافت. ۲۵۸۲۴۳


منبع:

1398/03/17
14:21:38
5.0 / 5
3759
تگهای خبر: سازمان , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است