همزمان با سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت

روایت های رنگی كودكان از شهرهای جنگ زده

روایت های رنگی كودكان از شهرهای جنگ زده آبی طرح: نمایشگاه نقاشی «راویان كوچك» به همت موزه صلح تهران با هدف بررسی تأثیر استفاده از سلاح های كشتار جمعی بر نسل های آینده در تهران و سردشت انجام می شود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، فرحناز عطاریان، عضو بخش كودك موزه صلح تهران درباره این نمایشگاه می گوید: «راویان كوچك» عنوان نمایشگاهی است از آثار نقاشی كودكان سردشت و تهران. یكی از اهداف اجرای این پروژه ترویجی و پژوهشی، نگاه كودكان به شهرشان است و بر طبق این هدف٬ مرحله اول این پروژه در دو شهر سردشت و تهران انجام شده است.
او افزود: از اهداف دیگر می توان به بررسی تأثیر استفاده از سلاح های كشتارجمعی بر روی نسل های آینده نام برد كه در شهرهایی زندگی می كنند كه روزگاری در معرض اینگونه سلاح ها بوده اند. بدین جهت این نمایشگاه نگاهی ویژه به تأثیرات فاجعه بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم وقت عراق بر روی كودكان نسل سوم و چهارم و پس از آن داشته است. بر همین مبنا نیز اجرای این پروژه در دو شهر سردشت و تهران و طی سه مرحله انجام می شود.
منا بادامچی زاده، از دیگر اعضای بخش كودك موزه صلح تهران نیز درباره مراحل انجام این پروژه توضیح می دهد: مرحله نخست٬ برگزاری كارگاه قصه گویی٬ روایت و نقاشی گروهی با سوژه «شهر من» در شهر سردشت و تهران بود. سپس نمایشگاهی از نقاشی های جمع آوری شده از كودكان در این دو شهر برگزار می گردد و در مرحله سوم مجموعه‌ی این آثار در اختیار پژوهشگران علاقه مند به این حوزه قرار خواهد گرفت.
همین طور مهناز آرین فرد، عضو دیگر بخش كودك موزه صلح تهران درباره این نمایشگاه می گوید: گروه سنی شركت كنندگان ۶ تا ۱۲ سال است. از شهر سردشت٬ دانش آموزان دبستان های دخترانه كوثر و پسرانه انقلاب و از شهر تهران٬ دانش آموزان كمیته صلح دبستان دخترانه صداقت و كودكان پیش دبستانی خانه كودك حدیث برای این پروژه انتخاب شده اند.
این نمایشگاه روز جمعه (هفتم تیرماه) به مناسبت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت٬ در مكان تاریخی حمام بیستون شهر سردشت برگزار می شود و پس از آن در ایام ۲۶ تا ۲۸ تیرماه در فرهنگسرای هنر (ارسباران) تهران برگزار می گردد.
نمایشگاه نقاشی «راویان كوچك» دهمین همكاری مشترك موزه صلح تهران و خانه كودك و فرهنگ حدیث است.منبع:

1398/04/05
12:30:35
5.0 / 5
4935
تگهای خبر: فرهنگ , فرهنگسرا , موزه , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است