۱۰ نقاش مشهور جهان - ونسان ون گوگ

نبوغی كه به جنون كشیده شد

نبوغی كه به جنون كشیده شد به گزارش آبی طرح «من در دید اغلب مردم چگونه به نظر می رسم؟ یك فرد متوهم، یك فرد عجیب و غریب یا یك انسان نامطبوع، یا كسی كه هیچ جایگاهی در جامعه ندارد و نخواهد داشت و خلاصه این كه بی ارزش ترین موجود ممكن. حتی اگر كاملاً هم این گونه باشد، یك روز كارهایم نشان داده است كه یك انسان عجیب و غریب و بی هویت چه ها در قلب خود داشته است.»


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، این بخشی از یكی از نامه های ون گوگ به برادرش تئو است. وَنسان وَن گوگ، نقاش بااستعدادی بود كه برخلاف سبك های هنری رایج و پرطرفدار در آن دوره، به استعداد ذاتی و فطری خود بسنده كرد و توانست آثار بسیار مهمی را در تاریخ هنر جهان خلق كند.
او فقط در دو ماه پایانی عمرش، ۹۰ نقاشی از خود باقی گذاشت. خالق «شب های پرستاره» و «گل های آفتابگردان» در ۲۹ جولای ۱۸۹۰ در سن ۳۷ سالگی در بین كشتزارها، در اثر شلیك گلوله ای كه عموما گفته می شود خودش آنرا شلیك كرده، زخمی شد و روز بعد درگذشت.
ون گوگ در دوران زندگی كوتاه مدت خود جزء طبقه كارگر به حساب می آمد، از بیماری روانی رنج می برد و نقاشی هایش چندان مورد توجه قرار نمی گرفت. گرچه سال ها بعد آثار او را با گران ترین رقم ها در رویدادهای هنری خرید و فروش كردند، اما هنر ون گوگ برای خودش حاصلی نداشت.
او ۳۰ مارس ۱۸۵۳ در شهر كوچكی در كشور هلند به دنیا آمد. پدرش پیشوای روحانی پروتستان بود و سه عمو داشت كه كسب و كارشان فروش آثار هنری بود. سال های نخست زندگی چندان باب میلش نبود. پس از این كه از كار كردن در فروشگاه عمویش و دلالی آثار هنری خسته شد، مسیر زندگی را بعنوان یك كشیش پروتستانی ادامه داد.
علاقه شدید ون گوگ به مذهب سبب شد كه بعنوان مبلغ دین مسیحیت به میان كشاورزان و كارگران كشور بلژیك برود. در همین دوره هم آغاز به كشیدن طرح هایی از مردم محلی كرد و بدین سان به دنیای بزرگ و بی مرز هنر پا گذاشت. در همان دوره و در سال ۱۸۸۵ اثر «سیب زمینی خورها» را كه بعنوان نخستین كار مهم او شناخته می شود كشید.
اثر «سیب زمینی خواران» بعنوان یكی از اولین تلاش های جدی ون گوگ برای حضور در دنیای هنر اروپا حائز اهمیت می باشد


منبع:

1398/04/08
13:40:37
5.0 / 5
4231
تگهای خبر: طرح , فروش , فروشگاه , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است