نستعلیق،  خط رسمی ایران می شود؟

نستعلیق،  خط رسمی ایران می شود؟ آبی طرح: سیده فاطمه ذوالقدر، عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بعد از دیدار از نمایشگاه آثار بهمن پناهی در فرهنگسرای نیاوران، آگاهی داد از معرفی خط نستعلیق بعنوان خط رسمی ایران در مجلس حمایت خواهدنمود.به گزارش آبی طرح به نقل از خبر آنلاین، محمدرضا عارف و سیده فاطمه ذوالقدر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه آثار بهمن پناهی كه در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران برپاست بازدید نمودند.
در اختتام این بازدید كه با مشایعت سیدعباس سجادی، مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران همراه بود، محمدرضا عارف، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بهمن پناهی را هنرمندی حاذق دانست و اضافه كرد: «قطعا آثار این هنرمند در آینده ارزش خودرا نشان خواهد داد. ایشان به زیبایی از تنوع رنگ و حروف به شكل‎های مختلف بهره برده است.»
وی با اشاره به هنر در دیپلماسی فرهنگی اشاره كرد: «زبان هنر زبان كاهش تنش‎ها است. زبان صلح است. زبان وحدت است. زبان انسجام است و مطمئنا هنر می‎تواند بیان كننده فرهنگ و تمدن كهن و عمیق ایرانی و در امتداد كاهش تنش‎ها و تبلیغات سوء كه مقابل فرهنگ ایران می‎شود موثر باشد.»
سیده فاطمه ذوالقدر، نماینده مجلس و عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی اظهار داشت: «بهمن پناهی كوشیده تا میراث ایرانی را در آثار خود به نمایش بگذارد. این آثار قدرت تخیل انسان را بالا می‎برد و انسان را به فكر وا می‎دارد.»

او درانتها صحبت هایش از پیشنهاد بهمن پناهی در خصوص معرفی خط نستعلیق بعنوان خط رسمی ایران در نوشته‎ها، مكاتبات، پول رسمی كشور و... بعنوان خط تاریخی، سنتی استقبال كرد و اظهار داشت: «این پیشنهاد در جلسات كمیسیون فرهنگی مجلس با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح خواهد شد و امیدوارم در نهایت عملی شود.»
نمایشگاه نقاشی‎خط بهمن پناهی با عنوان موزیكالیگرافی تا ۲۸ تیر در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران برپاست.
۵۷۵۷


منبع:

1398/04/29
18:07:11
5.0 / 5
4394
تگهای خبر: زیبایی , طرح , فرهنگ , فرهنگسرا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است