تمركز جشنواره دف در سنندج، زیرساخت های جشنواره را مستحكم می كند

تمركز جشنواره دف در سنندج، زیرساخت های جشنواره را مستحكم می كند به گزارش آبی طرح داور نهمین جشنواره بین المللی «دف نوای رحمت» اظهار داشت: تمركز برگزاری جشنواره دف در سنندج بعنوان مركز مهم نوازندگی و ساخت این ساز، هرسال كیفیت زیرساخت های جشنواره را مستحكم تر می كند و می بینیم كه مدیریت متفكرانه و با ثبات و گروه برگزاری متعهد و مسئول جشنواره هر سال با تجربیات بیشتر سطح جشنواره را ارتقاء می دهند.


عماد توحیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه كردستان، با اشاره به اینكه جشنواره دف نوای رحمت، بطور قطع تخصصی ترین جشنواره در زمینه تمركز بر یك ساز در ایران است، اظهار نمود: اجرای شیوه های كهن نوازندگی دف و ظهور و بروز دیدگاه های نوین ریتم در كنار این میراث كهن اتفاقی است كه امیدوارم در مورد دیگر سازهای ایرانی نیز روی دهد.
وی ادامه داد: از سویی تمركز برگزاری این رویداد در سنندج موجب ثبت پیشینه و امكان مطالعه هرساله بر روی سیر كمی و كیفی جشنواره را پدید می آورد.
داور نهمین جشنواره بین المللی «دف نوای رحمت»، در مورد سطح آثار ارائه شده در این دوره از جشنواره عنوان كرد: ما هرسال شاهد تفاوت هایی در سطح اجراها هستیم و امكان دارد در یك دوره سطح گروه نوازی ها بهتر باشد و در سالی دیگر تكنوازی یا مولودی خوانی ها.
وی افزود: فراموش نكنیم كه اساساً فرهنگ بعنوان یك عامل زنده در بطن یك جامعه متاثر از شاخصه های دیگری همچون اقتصاد است كه خود عامل بسیار مهمی در ارتقاء سطح هر رویداد مردم نهاد است.
توحیدی اشاره كرد: اینكه اجتماعی از هنرجویان و نوازندگان این ساز در كنار هم قرار می گیرند و رویكردهای فرهنگی هنری اقوام و شهرهای مختلف ایران در معرض دید همگان قرار می گیرد یكی از نكات باارزش جشنواره است.
وی ادامه داد: از سویی دیگر تمركز برگزاری جشنواره دف در سنندج بعنوان مركز مهم نوازندگی و ساخت این ساز، هر سال كیفیت زیرساخت های انجام جشنواره را مستحكم تر می كند و می بینیم كه مدیریت متفكرانه و با ثبات و گروه برگزاری متعهد و مسئول جشنواره هر سال با تجربیات بیشتر سطح جشنواره را ارتقاء می دهند.
داور نهمین جشنواره بین المللی «دف نوای رحمت»، اشاره كرد: عملكرد حوزه هنری در سازماندهی این رویداد با وجود موانع اقتصادی و شرایط روز جامعه قابل تحسین و ستایش است.
عماد توحیدی، دارای دكترای سخن شناسی و مولف كتاب شیوه دف نوازی پرفروش ترین كتاب موسیقی پس از انقلاب است كه علاوه بر كسب جوایزی مانند جایزه سال جمهوری اسلامی ایران، جایزه كتاب مرجع دانشگاه كلمبیا بعنوان كتاب شایسته ترجمه از طرف سازمان جهانی یونسكو شناخته شده است. دهها مقاله پژوهشی در موسیقی كه در «قلندروار» به خلق فضاهای بدیع و متنوع با بهره گیری از عناصر موسیقیایی مشرق زمین دست زده است در كنار تدریس ساز دف و اهنگسازی برای خیلی از آثار نمایشی بخشی دیگر از فعالیت های این هنرمند توانمند عرصه موسیقی است.
نهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت با شعار"هنر، همگرایی و مهربانی" از 23 تا 25 مرداد جاری توسط حوزه هنری استان كردستان در سنندج برگزار می گردد.

1398/05/25
11:07:43
5.0 / 5
3952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است