درخشش ناشران ایرانی در نمایشگاه بین المللی كتاب تركمنستان

درخشش ناشران ایرانی در نمایشگاه بین المللی كتاب تركمنستان آبی طرح: ناشران ایرانی با حضور فعال و موثر در نمایشگاه بین المللی كتاب تركمنستان بعنوان بهترین شركت كننده خارجی در این نمایشگاه برگزیده شدند.به گزارش رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تركمنستان، ۷ ناشر ایرانی شامل الهدی، راه ابریشم، آستان قدس رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد، بوستان كتاب، فرهنگستان هنر و مختومقلی فراغی گرگان در كنار رایزنی فرهنگی كشورمان در عشق آباد كه با ۸ غرفه بیشترین تعداد ناشران كشورهای خارجی در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی كتاب تركمنستان را به جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده و به خاطر تنوع آثار ارائه شده و نیز طراحی غرفه ها بعنوان شركت كننده برتر این نمایشگاه برگزیده شدند.

این نمایشگاه ۲ روزه كه روز سه شنبه ۱۴ آبان با پیام «قربانعلی بردی محمداف» رئیس جمهور تركمنستان و با حضور «رشید مرداف» معاون رئیس جمهور، وزیران فرهنگ و آموزش این كشور و همین طور سفرا، دیپلمات های خارجی مقیم عشق آباد و شخصیت های فرهنگی تركمنستان افتتاح شده بود، شامگاه ۱۵ آبان طی مراسمی پایان یافت.

ناشران ایرانی در این نمایشگاه با ارائه ۱۱۰۰ عنوان كتاب به زبان های فارسی، انگلیسی، روسی و تركمنی و در سطوح مختلف كودك و بزرگسال، میزبان خیل علاقمندان تركمنی به ویژه دانشجویان این كشور بودند.

رایزنی فرهنگی كشورمان نیز با ارائه كتاب های نفیس با موضوعات مختلف به ویژه گردشگری و ایرانگردی، همین طور عرضه بیشتر از ۵۰ عنوان كتاب ترجمه شده به تركمنی، مخاطبان را میهمان تاریخ، فرهنگ و معارف غنی كشورمان كرد.

تقدیر از پروفسور «آلماز یازبردی اف» نویسنده شهیر تركمن در غرفه رایزنی فرهنگی كشورمان با حضور «بهرام طاهری» معاون سفیر و اعضای سفارت جمهوری جمهوری اسلامی ایران در تركمنستان، همچون رویدادهای دیگر این نمایشگاه بود كه اولین تقدیر از این نوع در نمایشگاه بین المللی كتاب تركمنستان به حساب می آید.

درحاشیه این نمایشگاه همایش كتاب راه همكاری و توسعه نیز انجام شد كه «رضا خانیان» رایزن فرهنگی كشورمان با ارائه مقاله ای با سوژه كتاب و كتابخوانی نزد ایرانی ها به ریشه های تاریخی توجه ایرانی ها به سوژه كتاب و اهمیت آن در ایران بعد از انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

در طول برگزاری نمایشگاه، غرفه های ایران از سوی «رشید مرداف» معاون رئیس جمهور و وزیر امورخارجه، «بهار گل عبدی یوا» معاون رئیس جمهور در امور فرهنگی و «تا گلدی شاه مراد اف» وزیر فرهنگ تركمنستان مورد بازدید و تقدیر قرار گرفت.

در مراسم پایانی این نمایشگاه كه با حضور ناشران خارجی و داخلی، مقامات رسمی دولت تركمنستان و شخصیت های فرهنگی این كشور برگزار شد، ناشران ایرانی بعنوان بهترین شركت كننده خارجی در این نمایشگاه به خاطر ارائه آثار متنوع و طراحی غرفه ها برگزیده شدند و دیپلم افتخار و لوح ویژه نمایشگاه از طرف رئیس اداره دولتی انتشارات تركمنستان، به رایزنی فرهنگی كشورمان بعنوان مسئول و هماهنگ كننده حضور شایسته ناشران ایرانی اهداء شد.

همچنین با دعوت مسئولین این نمایشگاه، رایزن فرهنگی كشورمان با حضور در جایگاه هیات رییسه، جوایز و لوح یادبود نمایشگاه را به دیگر شركت كنندگان اهدا كرد.منبع:

1398/08/17
17:29:58
5.0 / 5
4050
تگهای خبر: آموزش , طراح , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است