تاثیرگذاری معافیت مالیاتی فعالیتهای هنری بر سبد فرهنگی مردم

تاثیرگذاری معافیت مالیاتی فعالیتهای هنری بر سبد فرهنگی مردم به گزارش آبی طرح رئیس اسبق خانه مطبوعات ایران بر این باور است كه تحقق معافیت مالیاتی از كلیه فعالیتهای فرهنگی و هنری، علاوه بر حمایت و تقویت مشاغل فرهنگی و هنری، بر سبد فرهنگی مردم هم تاثیرات مثبتی خواهد داشت.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، خداداد ابراهیمی، رئیس اسبق خانه مطبوعات ایران در مطلبی از استمرار بخشودگی مالیاتی كلیه فعالیتهای هنری استقبال كرد و نوشت:
«زمزمه ی طرح حذف معافیت مالیاتی حوزه های فرهنگی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدت ها پیش، نگرانی شدید فعالان و دست اندركاران این حوزه را فراهم نموده بود.
اما با پیگیری های مجدانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص استمرار مبحث بند(ل) معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، این نگرانی مرتفع شد و دولت طی بخشنامه ای، استمرار این بند مالیاتی را به دستگاه های ذی ربط ابلاغ و خرسندی و رضایتمندی اهالی این حوزه را فراهم نمود.
در نامه ی جداگانه سیدعباس صالحی خطاب به معاون اول رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی، نكته حائز اهمیت پیگیری این مهم، آنجاست كه وی با هوشمندی، برخطر توطئه های نفوذ و استحاله فرهنگی دشمنان انقلاب و هم تاثیرات منفی اقتصادی و اجتماعی ناشی از حذف مالیات بند (ل) بر اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را در شرایط حساس كشور، تاكید نموده است.
از منظر نخبگان، تحقق این معافیت مالیاتی، علاوه بر حمایت و تقویت مشاغل فرهنگی و هنری، بر سبد فرهنگی مردم هم تاثیرات مثبتی خواهد داشت. بنابراین در این بزنگاه حساس اقتصادی، موقعیت شناسی، مسئولیت پذیری و حمایت همه جانبه ی وزیر فرهیخته و متعهد فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، درخورحق شناسی و شایسته ی قدردانی است.»1398/09/12
15:01:19
5.0 / 5
3680
تگهای خبر: دستگاه , طرح , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است