درخواست مساعدت معلولان ذهنی از هموطنان ایرانی

فراموشمان نكنید

فراموشمان نكنید آبی طرح: همایش بزرگ «فراموش نمی كنیم» ویژه كودكان و نوجوانان معلول ذهنی با حضور تعدادی از اساتید، دانشجویان، مردم و حمایت و همكاری مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار و در آن همگان بر«فراموش نكردن تكریم كودكان و نوجانان معلول ذهنی» تاكید نمودند.بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، ساختمان نواب این سازمان عصر جمعه میزبان كاركنان موسسه توانبخشی كوشا و همین طور كودكان و نوجوانان معلول ذهنی بود كه در سالن همایش این سازمان با برگزاری برنامه های متنوع ادامه یافت.

در این برنامه كه با همكاری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، مدیر موسسه كوشا با ارائه گزارش و آماری از روند فعالیت و كار در این موسسه، اظهار داشت: ۵۵ معلول ذهنی بالای ۱۴ سال دراین موسسه تحت حمایت و آموزش قرار دارند.

ترخیص ۲۰ معلول ذهنی به سبب نبود توان مالی

عرب سلمانی با اشاره به اینكه موسسه از نظر مالی بسیار ضعیف و كم توان است، اظهار داشت: درطول هفته اهتمام می نماییم برای بیشتر معلولان ذهنی بسته غذایی تهیه كرده و به امور آنها رسیدگی نماییم چونكه خانواده های آنها توانایی مالی تغذیه این كودكان و نوجوانان را ندارند.

وی كه خود روانشناس و متخصص روان درمانی هم هست با تاكید براینكه این موسسه از طرف هیچ سازمان، نهاد و یا ارگان دولتی و... حمایت نمی گردد و هیچ بودجه ای دریافت نمی كند، اظهار داشت: حدود ۲۰ معلول ذهنی در این موسسه بطور رایگان تحت حمایت قرار داشتند كه متاسفانه مجبور هستیم به سبب نبود امكانات و توان مالی وعدم پشتیبانی از سوی هیچ موسسه یا ارگان و سازمانی عذر آنها را خواسته و به اجبار آنها ترخیص نماییم.

مدیرموسسه كوشا افزود: هرچند ترخیص این تعداد معلول ذهنی برخلاف ذهن و سیاست ما انجام می شود اما چه نماییم كه چاره ای نداریم چون عدم حمایت مالی و نبود پول از این پس امكان اداره این تعداد نفرات را برایمان باقی نگذاشته است.

رهایی معلولان ذهنی درجامعه، چه سرنوشتی را برای آنها رقم می زند؟

عرب سلمانی در عین حال اشاره كرد: این ۲۰ نفر همچون كسانی هستند كه خانواده های آنها حتی توان خرید یك نان را نیز ندارند ناراحت این هستیم كه با عنایت به این همه مراقبت و نگه داری سرنوشت این فرزندان در كف خیابانها به كجا خواهد انجامید.

وی یادآورشد: البته سازمان بهزیستی یارانه ۳۰ نفر از این ۵۵ معلول ذهنی را متقبل شده كه این یارانه فقط برای ناهار، اجاره موسسه، سرویس این بچه ها هزینه و پرداخت می شود بسیار ناچیز است.

به گفته وی، با عنایت به قانون خیرین فقط می توانند به موسسات خیریه كمك كرده و به اینگونه موسسات نمی توانند كمك كنند بلكه باید دیگران همچون بخش خصوصی و ان جی اوها و سایرین باید كمك و حمایت كنند.

معلولان ذهنی و دست و پنجه با مرگ و زندگی

مدیر موسسه كوشا با اشاره به وضعیت اسفبار بیماری شماری از این معلولان ذهنی این مركز، اشاره كرد: درحال حاضر دو نفر از این معلولان در این موسسه به سبب ناراحتی قلبی با مرگ و زندگی دست و پنجه نرم می كنند و احتیاج به عمل فوری قلب دارند اما به خاطر نبود بودجه و پول كافی امكان این كار برای موسسه وجود ندارد و نیازمند كمك سایرین و مردم هستیم.

این روانشان و مربی معلولان ذهنی تصریح كرد: موسسه كوشا تنها موسسه ای است در ورامین و پیشوا كه معلولین بالای ۱۴ سال را قبول كرده كه كوچكترین فرد ۱۰ و بزرگترین آنها ۴۸ سال سن دارند.

عرب سلمانی در عین حال اشاره كرد: هموطنان عزیز ایرانی همواره ثابت كرده اند هر كجا نیاز به حمایت و پشتیبانی بوده با دل و جان حضور یافته و هر آنچه در وجود داشته را نثار نیازمندان كرده اند. فرزندان معلول ذهنی این موسسه نیز امروز به كمك و حمایت شما هموطنان گرامی نیاز دارد و دست یاری رسانی به سمت شما دراز می كند.

این روانشناس كه زندگی خودرا وقف كمك و همیاری به معلولان ذهنی كرده است درانتها گفت: براین باورم و با این نیت جلو آمده ام« چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نباش قرار»...، معلولان ذهنی و جسمی الان نیازمند نگاه سبز و یاری رسانی همگان هستند.

معلولان ذهنی نیازمند كمك و همیاری هموطنان ایرانی هستند

درادامه این همایش ۱۵ معلول ذهنی حاضر در مراسم با حضور بر روی سن از هموطنان عزیز ایرانی درخواست نمودند كه به كمك و همیاری آنها بشتابند و آنها را فراموش نكنند. آنها تاكید نمودند برای ادامه زندگی و حیات نیازمند یاری رسانی همگان هستند.

خانم قصاب زاده و عبداللهی همچون حاضرین در این همایش بودند همین طور اجرای نمایش عروسكی توسط گروه امیر حسین شفیعی كارگردان نامیرا، تقدیر از معلولان، اجرای موسیقی همچون برنامه جانبی این همایش بود.

سازمان تبلیغات اسلامی در دوره مدیریت جدید آن رویكرد ورود به عرصه های اجتماعی و نه فقط فرهنگی را سرلوحه امور و كارهای خود قرار داده و حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی ریاست آن راسا در نظارت، كمك، بازدید و یاری رسانی به هم وطنان حضور بهم می رساند.

حضور در مناطق سیلزده گلستان در ساعات اولیه وقوع سیل، حضور در شهرهای مختلف سیلزده استان خوزستان، بررسی و بازدید حضوری از موكب های مستقر در شهرهای مرزی در زمان راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و... اینك نیز همیاری معلولان ذهنی ( برنامه امروز) همچون برنامه هایی است كه در ادامه این سیاستگذاری و رویكرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی با جدیت دنبال و ادامه یافت.منبع:

1398/10/07
10:09:06
5.0 / 5
3689
تگهای خبر: آموزش , خرید , زندگی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است