بهنام صدیقی با كارگاه تجربه شهر در عكاسی مستند به قم می آید

بهنام صدیقی با كارگاه تجربه شهر در عكاسی مستند به قم می آید به گزارش آبی طرح ایسنا/قم كارگاه عكاسی «تجربه شهر در عكاسی مستند» با حضور بهنام صدیقی عكاس مستند و مدرس عكاسی روز سه شنبه 24 دیماه 1398 در قم برگزار می گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان قم، صدیقی در این كارگاه به جواب سوال هایی درباره عكاسی مستند شهری می پردازاد. سوالاتی از قبیل؛ آیا مواجهه ی عكاس مستند با شهر به شكل مستقیم و بدون واسطه میسر است؟ آیا وقتی در شهر قدم می زنیم، هم زمان آنرا تجربه هم می كنیم؟ این تجربه چگونه تجربه ای ست؟ اساسا چه چیزهایی میان عكاس مستند و تجربه ی شهر فاصله می اندازد؟ عكاس مستند چگونه می تواند بر نیروهای اثرگذار بر روند تجربه ی شهر آگاه شود و از آن بعنوان زمینه ای پیش برنده در كار خود بهره برد؟
در این كارگاه به لزوم باز تعریف تجربه های شخصی در شهر و نسبت آن با رسانه ی عكاسی و بازنمایی عكاسانه پرداخته می شود و در ادامه با بررسی نمونه آثار بهنام صدیقی، گفتگو پیرامون مبحث كارگاه شكل می گیرد.
بهنام صدیقی دانش آموخته كارشناسی عكاسی در سال 1387 از پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. از صدیقی دو كتاب با عنوان های «اكباتان، غرب تهران» (1388- نشر ماه ریز-تهران) و «یادآوری» (1393- نشر موتوبوكز-لندن) انتشار یافته است.
او تا كنون نمایشگاه های گوناگونی همچون «تعطیلات» در گالری راه ابریشم تهران (1392) و «یادآوری» در گالری ShowRoom لندن (1393) برگزار كرده است.
صدیقی از سال 1388 به تدریس عكاسی در دانشگاه ها و موسسه های فرهنگی-هنری پرداخته و الان بعنوان مدرس مدعو با پردیس هنرهای زیبا-دانشگاه تهران و مدرسه عكاسی و سینمایی «رای نو» همكاری می كند.
كارگاه عكاسی «تجربه شهر در عكاسی مستند» همچون سلسله كارگاه های فراخوان عكس «قم شهر من» است كه توسط حوزه هنری قم و سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم برگزار می گردد.1398/10/23
14:28:05
5.0 / 5
4097
تگهای خبر: سازمان , سینما , عكاس , عكاسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است