پژمانفر:

صحبتی از ممنوع الكاری اهالی سینما مطرح نشده است

صحبتی از ممنوع الكاری اهالی سینما مطرح نشده است به گزارش آبی طرح عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: صحبتی از ممنوع الكاری اهالی سینما مطرح نشده و تلاش همه بر این است كسی از قطار انقلاب اسلامی پیاده نشود.


حجت الاسلام نصرالله پژمانفر پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به تعابیر نادرست از صحبت های اخیر وی، عنوان كرد: صحبت من این بود كه حمایت ها از اهالی فرهنگ و هنر مربوط به هنرمندانی است كه در قالب نظام، باری را جهت ایجاد آرامش و رفع بحران ها بردارند. طبیعی است هر فردی نقطه نظراتی دارد و این به معنای نادیده گرفتن نظرات متفاوت در جامعه هنری نیست اما اگر در این راه جریان سازی خاصی جهت تضعیف نظام صورت گیرد، اتفاق خوبی نیست.
وی با اشاره به التزام حداكثری جامعه فرهنگی هنری به چارچوب نظام و نقش آفرینی ها و خلق آثار درخور توجه درباره دفاع مقدس در سینمای ایران، عنوان كرد: تلاش ما این است كه كسی از قطار انقلاب و كشور پیاده نشود و همه را باید حمایت كرد و هر كسی ظرفیتی دارد و سعه صدر درباره اختلاف سلیقه ها نیز باید وجود داشته باشد و در عین حال باید مراقبت نماییم حركت ها از چارچوب نظام خارج نشود.
عضو كمیسیون فرهنگی مجلس درباره بحث ممنوع الكاری هنرمندان منتقد از طرف مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: من این را نگفتم؛ من تاكید كردم حمایت ها به سمت كسانی باشد كه در قالب نظام، برای حل مسائل و بحران ها كمك می كنند و ظرفیت های خودرا در این بخش قرار می دهند. امروز هم اعلام می كنم در جامعه باید با استفاده از ظرفیت های هنر و سینما كمك نماییم تا بحران های جامعه برطرف شود و ناخواسته به این بحران ها اضافه نكنیم.
پژمانفر عنوان كرد: اگر كسی باری به دوش جامعه اضافه كند، نباید انتظار داشته باشد كه در حمایت ها در اولویت باشد. مجلس تاكید دارد حمایت ها به سمت كسانی باشد كه به حل بحران های جامعه كمك می كنند و اعتبارات محدود در اختیار كسانی قرار گیرد كه در چاره مسائل جامعه قدم بر می دارند.
وی اظهار داشت: نگاه حمایتی اگر باشد به هنرمندانی است كه برای رفع بحران ها بوسیله هنر و سینما كمك می كنند. در عین حال، صحبت و حرفی از ممنوع الكاری اهالی فرهنگ و هنر در مجلس مطرح نبوده و نیست.منبع:

1398/10/27
18:47:35
5.0 / 5
4146
تگهای خبر: جامعه هنری , سینما , طرح , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است