فیلم های فجر سی وهشتم در مازندران اكران می شود

فیلم های فجر سی وهشتم در مازندران اكران می شود آبی طرح: برخی از آثار راه یافته به بخش نهایی سی وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر امسال نیز مانند چند سال قبل در مازندران اكران می شود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، با نزدیك شدن به دهه فجر و زمان برگزاری سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر، برنامه ریزی ها برای اكران فیلم های راه یافته به بخش نهایی جشنواره در حال انجام می باشد و خیلی از مخاطبان سینما نیز منتظر اعلام برنامه ها و جدول اكران آثار جدید سینمای ایران در سینماهای سراسر كشور هستند.
معاون هنری سینمایی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از برنامه ریزی و پیگیری برای اكران فیلم های جشنواره فجر در استان آگاهی داد و اظهار داشت: مانند چند سال اخیر آمادگی خودرا برای اكران فیلم های فجر اعلام نموده ایم و موافقت ستاد برگزاری با این مساله نیز ابلاغ گردیده است.
پیگیری برای اكران فیلم ها در غرب استان
سید علی علوی اضافه كرد: اكران فیلم ها در سینما سپهر ساری همزمان با روزهای برگزاری جشنواره قطعی است، اما مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران پیگیری هایی نیز برای اكران فیلم ها در دو شهرستان مازندران انجام داده كه امیدواریم به نتیجه برسد.
وی افزود: البته مانند سال قبل تاكید ستاد برگزاری جشنواره فجر بر این است كه فقط در مراكز استانها اكران فیلم ها صورت گیرد، با این وجود اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به دنبال چاره ای برای اكران فیلم ها در یكی از شهرهای غربی استان است تا مخاطبان سینما و خانواده ها در غرب استان نیز به تماشای آثار فجر سی وهشتم بنشینند.
به گفته علوی احیانا با همكاری بخش خصوصی و برخی مسئولان در غرب استان، شرایط برای اكران فیلم ها در این منطقه از مازندران نیز فراهم خواهد شد.
احتمال اكران ۱۱ فیلم
این مسئول با بیان این كه در تلاش هستیم تا فیلم های پرمخاطب و جذاب جشنواره در بسته اكران مازندران قرار بگیرد، اظهار داشت: از ۲۲ فیلم حاضر در بخش سودای سیمرغ سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر، ۱۰ یا ۱۱ فیلم مقرر است در مازندران اكران شود. رایزنی هایی انجام شده و درخواست كردیم تا باتوجه به استقبال خوب مازندرانی ها از اكران فیلم های فجر در سال های اخیر، آثار جذاب و پرطرفداری كه در سودای سیمرغ حضور دارند در بسته اكران مازندران قرار داشته باشند.
«درخت گردو» به كارگردانی «محمدحسین مهدویان» فیلمساز جوان و برجسته مازندرانی، «خون شد» به كارگردانی «مسعود كیمیایی»، «خورشید» اثر «مجید مجیدی»، «خروج» ساخته «ابراهیم حاتمی كیا»، «آتابای» به كارگردانی «نیكی كریمی» و «خوب، بد، جلف۲: ارتش سری» ساخته «پیمان قاسم خانی» برخی از فیلم های پرطرفدار قبل از اكران آثار حاضر در فجر هستند كه مخاطبان انتظار بیشتری برای تماشای آنها می كشند.
اعلام جدول اكران در ایام آتی
معاون هنری سینمایی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار نمود: اكران فیلم ها همزمان با تهران از ۱۲ بهمن شروع می شود و به مدت ۱۰ روز تا ۲۲ بهمن ادامه خواهد داشت. سانس های عمومی اكران نیز از بعدازظهر هر روز آغاز خواهد شد و در صدد هستیم كه مانند سال های گذشته فیلم هایی ویژه كودكان و نوجوانان نیز در سانس های بامداد روی پرده برود تا دانش آموزان نیز در ایام دهه فجر میهمان سینما سپهر شوند.
علوی اظهار داشت: بعد از اعلام بسته اكران به مازندران، برنامه و جدول اكران فیلم ها منتشر خواهد شد. امیدواریم كه با درخواست مازندران در خصوص اكران فیلم ها در دو شهرستان موافقت شود تا مانند فجر سی وششم، سینمادوستان در غرب استان نیز شرایط تماشای فیلم ها را داشته باشند.
وی اضافه كرد: اطلاعات مربوط به قیمت و عرضه اینترنتی بلیت جشنواره در مازندران نیز همزمان با انتشار جدول اكران اعلام خواهد شد.
اكران استانی برخی فیلم های حاضر در جشنواره فجر در مراكز استانها یكی از سیاست های مورد استقبال ستاد برگزاری این جشنواره طی سال های اخیر است كه سبب شده هر سال ده ها هزار نفر در سراسر كشور علاوه بر هزاران مخاطب ساكن تهران، در حال و هوای جشنواره قرار بگیرند.
۳۷ هزار مخاطب مازنی فجر در ۲ دوره
پارسال ۱۳ فیلم در اكران استانی مازندران قرار داشت كه از ۱۲ تا ۱۸ بهمن فقط در سینما سپهر ساری روی پرده رفت. ستاد برگزاری جشنواره فجر سال قبل درخواست مازندران در خصوص اكران در ۲ شهرستان را نپذیرفت و بنا بر این بر خلاف دوره سی وششم در سال ۱۳۹۶، مانند سایر استانها فقط مركز استان میزبان مخاطبان فجر بود.
بنا به آمارهای اعلام شده، پارینه طی ۷ روز و ۳۳ نوبت اكران فیلم ها در یك سینما، حدود ۱۷ هزار نفر به تماشای فیلم ها نشستند.
دو سال پیش و در دوره سی وششم باتوجه به ۱۰ روزه بودن زمان اكران فیلم ها و اكران یك فیلم در هر روز روی پرده سینما شقایق نوشهر، حدود ۲۰ هزار مخاطب مازندرانی به تماشای فیلم های فجر سی وششم نشستند.
سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری «ابراهیم داروغه زاده» در تهران و مراكز استانها برگزار می گردد.منبع:

1398/11/04
18:55:14
5.0 / 5
3701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است