برگزاری دو نمایشگاه نقاشی

از هویت مسلوخ شده تا آغاز ویرانی

از هویت مسلوخ شده تا آغاز ویرانی آبی طرح: گالری فرمانفرما روز جمعه (11 بهمن ماه) میزبان افتتاحیه دو نمایشگاه نقاشی با عناوین «درآمدی بر ویرانی» و «هویت مسلوخ» است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، نمایشگاه انفردی نقاشی های مائده امیری، در گالری شماره ۲ فرمانفرما از روز جمعه (۱۱ بهمن ماه) تا ۲۵ بهمن ماه برگزار می گردد.
مائده امیری كه دانش آموخته كارشناسی رشته نقاشی از دانشگاه علم و فرهنگ است، آثار خودرا در نمایشگاهی تحت عنوان «درآمدی بر ویرانی» ارائه می كند.
در استیتمنت این نمایشگاه نوشته است: «نقاشی یك نوع روایت است و نقاش روایتگر آن خواهد بود. این جا نه تلاشی برای تخریب چیزها وجود دارد و نه برنامه ای برای ساختن آنها. آن چه اتفاق می افتد یك لحظه است كه نقاشی در آن حاضر است و روایت می كند. این كه چطور ویرانی رخ می دهد، پرسشی بوده كه توجه به آن جست وجویی را برایم ممكن كرده كه روایتی از آنرا در مجموعه «در آمدی بر ویرانی» با یكدیگر شاهد هستیم».همین طور در این تاریخ، گالری فرمانفرما میزبان نمایشگاه انفرادی نقاشی مهدی ریحانی با عنوان «هویت مسلوخ» در گالری شماره ۱ خود، است.
مهدی ریحانی متولد ۱۳۶۵ تبریز و دانش آموخته كارشناسی نقاشی است. در كارنامه حرفه ای او برگزاری نمایشگاه های انفرادی و گروهی دیده می شود و الان نیز آثار خودرا در نمایشی تحت عنوان «هویت مسلوخ» به معرض نمایش گذاشته است.
در استیتمنت این نمایشگاه نوشته است: «هویتی كه منِ گذشته قسمتی از منِ امروزم را می سازد و آثار تكه تكه گذشته وخودنگاره های امروزه من، نشان از سلاخی شدن منِ انسان است. به خاطر داشته باشیم كه سرعت و قدرت ما انسان ها در تعمیم دادن (مربوط و نامربوط) بسیار اعجاب انگیز است. به همین علت شبكه های اجتماعی می توانند زمینه ساز خیلی از قضاوت های نادرست و غیردقیق درباره خطاهایمان باشد.»


گالری فرمانفرما در خیابان كریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، كوچه اعرابی ۲ واقع شده است.
همین طور امكان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۱ الی ۱۹ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ فراهم گشته است.
منبع:

1398/11/10
23:27:01
5.0 / 5
3889
تگهای خبر: فرهنگ , گالری , نقاشی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است