افتتاح نمایشگاه نقاشی خط هنرمند ایرانی در هلند

افتتاح نمایشگاه نقاشی خط هنرمند ایرانی در هلند به گزارش آبی طرح سفارت ایران در هلند، با برگزاری نمایشگاهی با عنوان «شوق حروف»، آثار فاخری از هنرمند ایرانی سید حسین فدایی را در معرض دید علاقمندان هنر در هلند قرار داد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، در این نمایشگاه ۲۴ اثر نقاشی خط از این هنرمند مقیم اهواز به معرض نمایش گذاشته شده است. كارگاه عملی خوشنویسی فارسی هم همزمان با نمایشگاه برگزار شده است تا بازدیدكنندگان با جلوه های زیباشناختی خط فارسی و ظرایف خوشنویسی ببشتر آشنا گردند.
در مراسم افتتاحیه نمایشگاه كه امشب در "خانه ایرانیان" لاهه با حضور حالق این آثار، برخی از سفرا و دیپلمات های خارجی و علاقمندان ایرانی و هلندی برگزار شد، علیرضا كاظمی ابدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند هدف از برگزاری نمایشگاه را ایجاد فرصتی برای گفتگوی فرهنگی میان ملت ها و استفاده از ابزار فرهنگ برای شكستن كلیشه ها و قالب های برساخته ذهنی و غیرواقعی اعلام نمود. وی ادامه داد كه پیام این نمایشگاه نشان دادن جایگاه هنر در نزد مردم ایران است. كاظمی ابدی همینطور اضافه كرد كه این امر احتیاج به اثبات ندارد، كما این كه دیدیم چگونه وقتی دشمنان می خواستند ایران را تهدید كنند، گفتند كه به اماكن فرهنگ ایران حمله خواهند كرد.
اجرای موسیقی سنتی ایرانی با هنرنمایی آرزو رضوانی و فرید شیخ بهایی هم زینت بخش بخش پایانی برنامه مراسم افتتاحیه نمایشگاه بود.
این نمایشگاه به مدت چهار روز پذیرای بازدید عموم هنر دوستان مقیم هلند خواهد بود و بعد از آن به شهر ماستریخت هلند و مونیخ در آلمان منتقل خواهد شد.1398/11/11
21:26:39
5.0 / 5
4010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است