اقدام روزنامه آمریكایی برای زنده نگه داشتن یاد درگذشتگان كرونا

اقدام روزنامه آمریكایی برای زنده نگه داشتن یاد درگذشتگان كرونا آبی طرح: روزنامه آمریكایی نیویورك تایمز با تشكیل پرونده خبری و درج سوگنامه ای از درگذشتگان نامدار هنری، ورزشی یا علمی بر اثر شیوع بیماری كرونا ضمن معرفی آنها، یادشان را زنده نگه داشت.


این مطالب در پرونده خبری به نام «آنها كه از دست دادیم»، ضمن اعلام خبر درگذشت افراد نامدار در شاخه های مختلف هنری، ورزش، رسانه یا علمی و اساتید دانشگاه و نویسندگان سوگنامه كوتاهی از اقدامات آنها طی زندگی همین طور زندگینامه مختصری در مورد آنها را دربر می گیرد؛ هر چند این پرونده خبری بیشتر در مورد افراد معروف است گاه می توان اسامی افراد نه چندان شهره اما فداكار را نیز در بین این اسامی دید. مانند دز ان رومین Dez-Ann Romain معلم یكی از مدارس دولتی نیویورك كه در سن سی و شش سالگی و نخستین معلمی است كه به دلیلكرونا درگذشته است.
در حالی كه نخستین مورد مبتلاشدن به كرونا در آمریكا در یك فرد تازه برگشته از سفر در شهر واشنگتن ۲۰ ژانویه ۲۰۲۰ (۳۰ دی ۱۳۹۸) و نخستین فرد مبتلا داخل آمریكا در شهر نیویورك اول ماه مارس (۱۱ اسفند ۱۳۹۸) گزارش شد، بعد از آن آمار مبتلاشدن در این كشور به سرعت افزایش یافت؛ نخستین سوگنامه در این پرونده خبری به ۱۶ ماه مارس (28 اسفند) مربوط است.
میان اسامی مشهوری كه بر اثر این بیماری درگذشته اند ترنس مك نلی Terrence McNally نمایشنامه نویس آمریكایی و برنده چهار جایزه تونی در تئاتر در سن هشتادویك سالگی، آلن مریل Alan Merrill نوازنده گیتار و ترانه سرا در سن هفتادویك سالگی، ویلیام هرمریچ William Helmreich جامعه شناس، استاد دانشگاه و نویسنده در سن هفتادوچهار سالگی، مایك لانگو Mike Longo نوازنده پیانو، موسیقیدان و مدرس موسیقی در سن هشتادوسه سالگی، آلن فایندر Alan Finder روزنامه نگار و نویسنده در سن هفتادو دوسالگی و مارك بلوم Mark Blum هنرپیشه تئاتر در سن شصت ونه سالگی و جنی پولانكو Jenny Polanco طراح لباس و مد را می توان دید.
ویروس كرونا موسوم به كوید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مركز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد اما كمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
تدروس آدهانوم مدیر كل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در كنفرانسی خبری اصرار كرد بااینكه واژه «همه گیر» (pandemic) به علت حساسیتی كه دارد نباید بدون دقت استفاده گردد ارزیابی های این سازمان ویروس كرونا را «همه گیر جهانی» شناسایی و اعلام می كند.
بر اساس آخرین داده ها تابحال ۱۶۴ هزار و ۳۵۹ نفر در آمریكا به این بیماری مبتلا شده اند كه از این تعداد ۵ هزار و ۵۰۷ نفر بهبود یافته اند و سه هزار و ۱۷۳ نفر درگذشته اند.منبع:

1399/01/12
15:15:50
5.0 / 5
2906
تگهای خبر: استاد , پیانو , زندگی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است