معاون سازمان تبلیغات اسلامی:

همت روحانیون در سنگر دفاع از سلامت مردم در تاریخ شیعه ثبت خواهد شد

همت روحانیون در سنگر دفاع از سلامت مردم در تاریخ شیعه ثبت خواهد شد به گزارش آبی طرح معاون راهبری استانها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: همت روحانیون در تبدیل مساجد و هیئات مذهبی به پایگاه سلامت در تاریخ شیعه ثبت خواهد شد.به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام روح الله حریزاوی روز شنبه با تاکید بر اینکه با شیوع بیماری کرونا مبلغان و روحانیون؛ مساجد و هیئات مذهبی را به سنگر دفاع از سلامت مردم تبدیل کردند، اظهار داشت: این افتخاری است که در تاریخ حیات روحانیت شیعه و جامعه متدین ایران اسلامی خواهد ماند.

وی اضافه کرد: یکی از وظایف مبلغان دین و حقیقت، این است که در کنار مردم در همه فراز و نشیب ها حضور داشته باشند و با همراهی و هم فکری و هم افزایی مردم مسیر سلوک الی الله را بپیمایند. در سازمان تبلیغات اسلامی از بدو بروز بلای کرونا و این بیماری فراگیر، جامعه مبلغان حضور مثال زدنی و خیره کننده ای داشتند.
حریزاوی افزود: مبلغان در این شرایط در تمام عرصه ها و لحظات خصوصاً در زمینه «ارائه خدمات به بیماران کرونایی و همیاری آن ها»، «تجهیز و تدفین اجساد مرحومان و مؤمنان»، «ضدعفونی و پاک سازی اماکن عمومی»، «ایجاد مواسات و همدلی» و «رسیدگی به امور معیشتی و رفع حوائج اولیه لطمه دیدگان»؛ همراه مردم و به همت مردم برای به میدان آوردن ملت در صحنه برای عبور از این مراحل، حضور داشتند.

مسجد تعطیل نیست
معاون سازمان تبلیغات اسلامی اعلام نمود: شعارمحوری سازمان تبلیغات اسلامی این است که «اگرنماز جماعت تعطیل باشد اما مسجد تعطیل نیست و اگر مراسم روضه خوانی تعطیل باشد اما هیئت تعطیل نیست» و باتوجه به درخواست های گسترده ای که از سراسر استانها به این مجموعه رسید، موضوع بازگشایی مساجد به معنای برقراری مجدد نماز جماعت و مراسم احیاء در ماه مبارک رمضان در دستور کار معاونت فرهنگی سازمان قرار گرفته است.
وی با اشاره به این مساله که با هم افزایی و مشورت سایر دستگاه های مسئول دراین زمینه، دستورالعملی را به ستاد ملی کرونا ارسال کردیم عنوان داشت: امیدواریم که این دستورالعمل با نگاه مثبت مورد تصویب قرار بگیرد و ما بتوانیم با رعایت فاصله گذاری و موارد بهداشتی همچون مُهر و سجاده شخصی، ضدعفونی کردن مساجد و رعایت فاصله طولی و عرضی برمبنای موازین فقهی، شاهد اقامهٔ مجدد نمازهای جماعت در مساجد سراسر کشور باشیم.
حریزاوی اضافه کرد: به تمام کسانی که در رزمایش مواسات که به دستور مقام معظم رهبری و با حضور گروه های خودجوش مردمی در حال انجام می باشد، خدا قوت می گوییم، همه پیکره سازمان تبلیغات اسلامی در سطح استانها و شهرستان های کشور با جدیت تمام تا شب عید سعید فطر و تا لحظه توزیع زکات فطره در کنار لطمه دیدگان، فقرا و محرومین جامعه هستند.منبع:

1399/02/06
14:25:51
5.0 / 5
2225
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سازمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است