همزمان با بازگشایی سینماها؛

صد هزار ماسك و مواد بهداشتی توزیع می شود

صد هزار ماسك و مواد بهداشتی توزیع می شود به گزارش آبی طرح سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام نمود: همزمان با بازگشایی سالن های سینمایی كشور یكصدهزار ماسك و مواد بهداشتی مورد نیاز سینماها توزیع خواهد شد.به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، با فعالیت مجدد سینماها صد هزار ماسک به همراه مواد بهداشتی مورد نیاز در سینماهایی که بازگشایی می شوند با حمایت سازمان سینمایی و بوسیله انجمن سینماداران فراهم و توزیع خواهد شد.

ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه روز شنبه خود با بازگشایی سالن های سینما مشروط به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت در اختیار از اول تیرماه موافقت نمود.
نامه وزیر فرهنگ برای بازگشایی سالن های نمایش
پیش از این وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه هایی جداگانه خطاب به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کشور بر تسریع ضرورت بازگشایی مراکز فرهنگی و هنری با هدف توجه به معیشت اصحاب فرهنگ و هنر و جلوگیری از ضرر و زیان صاحبان کسب و کارهای فرهنگی و هنری تاکید کرده بود.


برخی از اهم دستورالعمل های بهداشتی به شرح زیر است: در مقطع بازگشایی و تا اعلام وضعیت سفید قطعی، ظرفیت فروش بلیت برای هر سالن تا سقف ۵۰ درصد مجاز است، لازم است هنگام ورود و خروج تماشاچیان و حضور در سالن انتظار، فاصله گذاری ایمن رعایت شود، در دسترس بودن مایع ضدعفونی کننده برای مراجعه کنندگان الزامی است، ضد عفونی کامل سینما و سالن ها طبق دستورالعمل اعلامی وزارت بهداشت هر روز یک دفعه الزامی است، بوفه های سینما و سالن های هنری و آموزشگاه ها موظف به رعایت حداکثر موازین بهداشتی بوده و مجاز به عرضه مواد غذایی، تنقلات و نوشیدنی به صورت فله نیستند، استفاده از دستکش و ماسک در محیط سالن های سینمایی، هنری برای کارکنان و مراجعان الزامی است و با سینماها، سالن های هنری و آموزشگاه هایی که رعایت دستورالعمل ها را نداشته باشند، نسبت به تعطیلی آنها اقدام خواهد شد.
تعطیلی تمامی برنامه های فرهنگی، هنری و سینمایی
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باتوجه به ادامه شرایط انتقال بیماری کرونا، بنا به تاکید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همین طور ستاد ملی مقابله با کرونا، تمامی برنامه های فرهنگی، هنری و سینمایی سراسر کشور را در چندین نوبت تا الان تعطیل کرد.
همچنین به سبب استمرار شرایط انتقال بیماری در کشور، با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا و تاکید صنوف مرتبط، تعطیلی تمامی برنامه های فرهنگی، هنری و سینمایی سراسر کشور همچنان ادامه دارد.
آنچه امروز حائز اهمیت می باشد اینکه این تعطیلی ها خسارت فراوان مالی را به اهالی فرهنگ، هنر، هنرمندان و همین طور سالن های مختلف نمایش همچون سینما، تئاتر و موسیقی وارد کرده است.
مدتی است اهالی فرهنگ، هنر و هنرمندان به عناوین مختلف بصورت مکتوب و شفاهی درخواست بازگشایی سالن های سینمایی و نمایش را داده اند تا بتوانند از این طریق امرار معاش کرده و کمک حال چرخه اقتصاد فرهنگ و هنر کشور باشند که بتازگی به دنبال درخواست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ستاد ملی مقابله با کرونا، این ستاد با بازگشایی سالن های سینمایی با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی موافقت کردند.
ورود کرونا به کشور
ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
نشانه هایی از مبتلاشدن به این بیماری در ایران از ۳۰ بهمن مشاهده شد و به دنبال این امر ضمن اعلام تعطیلی مدارس و دانشگاه ها اماکن فرهنگی و هنری شامل سالن های سینما، تئاتر، کنسرت ها و آموزشگاه ها همین طور رویدادهای مختلف فرهنگی مانند نمایشگاه قرآن مجید و نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از هفته اول اسفند ۱۳۹۸ تعطیل و لغو شدند.
منبع:

1399/03/17
23:40:04
5.0 / 5
2040
تگهای خبر: آموزش , سازمان , سینما , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است