تدوین تاریخ دفاع مقدس همكاری همه نهادها را می طلبد

تدوین تاریخ دفاع مقدس همكاری همه نهادها را می طلبد به گزارش آبی طرح سرپرست سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس كشور، اظهار داشت: برای تهیه تاریخ جامع دفاع مقدس ابتدا باید چارچوب های آن مشخص شود.به گزارش عصر یکشنبه سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور، سرهنگ پاسدار عباس بایرامی بیان کرد: حفظ و نشر مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس و آگاه سازی نسل های جدید یک لزوم است. برای همین تلاش می نماییم تا بسترهای لازم برای تدوین تاریخ جامع دفاع مقدس فراهم گردد.

سرپرست سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور با اشاره به اینکه تاریخ جامعه دفاع مقدس هنوز به رشته تحریر در نیامده و تدوین نشده است عنوان کرد: یکی از مهم ترین اولویت های بنده بعد از قبول مسئولیت خطیر در مجموعه سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور زمینه سازی برای تحقق همین هدف مهمست.

وی اضافه کرد: ما خواهان تلاش و همکاری تمامی مجموعه های علمی، نظامی، دانشگاهی و سازمان های ذیربط برای تدوین تاریخ جامع دفاع مقدس هستیم. چونکه علاوه بر استفاده از ظرفیت های موجود در سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور نیازمند همکاری همه گروه های مرتبط هستیم.

بایرامی با اشاره به اینکه برای تهیه تاریخ جامع دفاع مقدس ابتدا باید چارچوب های آن مشخص شود تصریح کرد: هم اکنون به صورت کم و بیش و جزئی بعضی از یگان های نیروهای مسلح و مجموعه ها اسناد مکتوبی را دراین زمینه به چاپ رسانده اند. تمامی اسناد پراکنده ای که تابحال توسط مجموعه های نظامی تدوین شده در چارچوب تاریخ جامع دفاع مقدس گنجانده می شود.

سرپرست سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور اظهار داشت: یکی از بهترین راه های ارائه اسناد دفاع مقدس به قشر جوان، نسل های جدید و مخاطبان را تبدیل آنها به کتاب و اسناد مکتوب است. با این اقدام اولاً دسترسی به آن برای مخاطب سهل تر شده و در درجه دوم صیانت از این اسناد باارزش راحت می شود. راه اندازی موزه های دفاع مقدس و جمع آوری اسناد آن همچون برنامه هایی است که برای عمل به همین تکلیف مهم در دستور کار قرار گرفته است.منبع:

1399/03/19
11:14:39
5.0 / 5
2128
تگهای خبر: ادبیات , چاپ , سازمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است