با بازگشایی موزه اورسی

آثار نقاشان امپرسیونیست فرانسه بار دیگر تماشایی شد

آثار نقاشان امپرسیونیست فرانسه بار دیگر تماشایی شد خانه ی آثار نقاشان فرانسوی امپرسیونیست كه به موزه اورسی معروف است، بعد از سه ماه تعطیلی در نهایت روز گذشته بازگشایی شد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، موزه «اورسی» فرانسه که همچون سایر موزه ها و گالری های جهان با گسترش ویروس کرونا مدتی تعطیل شده بود، روز گذشته بازگشایی شد.
به صورت معمول روزانه حدود ۱۵ هزار بازدیدکننده را در فصل تابستان از این موزه بازدید می کنند، اما با بسته بودن مرزهای فرانسه به روی خیلی از توریستهای خارجی و ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی ظرفیت روزانه این موزه به ۵ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.
مدیر موزه «اورسی» بیان نمود: «بحران ویروس کرونا دنیای فرهنگ را گرفتار خسارات شدیدی کرده است. کاهش درآمد ما چشم گیر خواهد بود. ما با وضعیت پیچیده ای روبه رو هستیم و در برهه ی زمانی ۲۱ - ۲۰۲۰ با شرایط دشواری مواجه خواهیم بود. ما به حمایت ویژه ی دولت امیداواریم.»
۷۰ درصد از سود موزه «اورسی» را فروش بلیت ها در بر می گیرد. حدود ۷۰ درصد از تمام بازدیدکنندگان را هم توریستهای خارجی می سازند.
«اورسی» که در محل یک ایستگاه قطار سابق بنا شده است، خانه ی بزرگ ترین مجموعه شاهکارهای امپرسیونیست و پست امپرسیونیست است.
دولت فرانسه روند کاهش قوانین قرنطینه را از اواسط ماه «می» شروع کرد.
«کاخ ورسای» از ششم ژوئن بازگشایی شد و موزه «لوور» هم از ششم جولای میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.
منبع:

1399/04/04
22:07:27
5.0 / 5
2091
تگهای خبر: توریست , فرهنگ , فروش , گالری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است