نماینده مجلس شورای اسلامی :

لزوم حمایت جدی از مستندهای تولیدشده با مبحث مقابله با كرونا

لزوم حمایت جدی از مستندهای تولیدشده با مبحث مقابله با كرونا به گزارش آبی طرح نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی، اختصاص بخش ویژه جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به مبحث كرونا را اقدامی تحسین برانگیز توصیف و اظهار داشت: فضای فكری و رسانه ای جامعه باید خویش را موظف به تكریم رزمندگان این جبهه بداند و روحیه ایثارگری و نوع دوستی و از همه مهمتر مسئولیت پذیری این افراد را منعكس كند.اصغر باقرزاده با اشاره به ضرورت پاسداشت رشادت های مبارزان با بیماری کرونا به ایرنا، اظهار داشت: تفاوتی میان رزمندگان دفاع مقدس و رزمندگان حوزه سلامت نیست. در دوران جنگ تحمیلی مبحث مرزهای جغرافیایی و آرمان های ملت بود و امروز، سلامت مردم مرز و خط مقدم جبهه است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، افزود: کادر درمانی کشور در حالی با احساس مسئولیت وارد کارزار مبارزه با کرونا شد که مشکلات گوناگونی داشت؛ اما این موارد سبب نشد از ایثارگری و جانفشانی دست بردارند.

باقرزاده با اشاره به ضرورت تکریم خانواده شهدای سلامت و پاسداشت ایثارگری های کادر درمان، خاطرنشان کرد: هنوز مبارزه با کرونا تمام نشده و زمان دقیقی هم برای آخر این مبارزه وجود ندارد. در این بین، فضای فکری و رسانه ای جامعه باید خویش را موظف به تکریم رزمندگان این جبهه بداند و روحیه ایثارگری و نوع دوستی و از همه مهمتر مسئولیت پذیری این افراد را منعکس کند.

نهادینه شدن روحیه مسئولیت پذیری می تواند بخش زیادی از مشکلات و مسائل کشور را حل کند خاصه در شرایطی که کشور تحت تحریم های ظالمانه ای قرار دارد. این روحیه را می ‎توان با انعکاس مسئولیت پذیری پزشکان، پرستاران و در مجموع کادر درمانی و خدماتی بیمارستان ها و تکریم و تقدیر از آنان به خوبی نهادینه کرد.

باقرزاده، سینما را یکی از مهمترین ابزارهای فرهنگی دانست و تصریح کرد: سینما با قابلیت های منحصربفردی که دارد می تواند فرهنگ را به معنای عام آن، به خوبی اشاعه دهد؛ ازاین رو اهمیت حضور فعال سینما در جبهه مبارزه با کرونا، یک لزوم انکارناپذیر است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: گرچه در حوزه فرهنگ، توجیه اقتصادی معنایی ندارد اما سینما برای ادامه حیات خود ناگزیر نگاه اقتصادی می باشد. در چنین شرایطی باید نهادهای ذی ربط حمایت جدی از آثار تولیدشده با مبحث مقابله با کرونا داشته باشند؛ این حمایت ها چه در بخش تولید و چه حتی در اکران باید ادامه داشته باشد تا به موفقیت منتج شود.

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سینما باید مانند زمان دفاع مقدس، تا خط مقدم مبارزه با کرونا پیش برود و ابعاد مختلف این مبارزه را به تصویر بکشد تا مخاطب به خوبی در جریان ایثارگری ها و نقش آفرینی رزمندگان این جبهه قرار بگیرد.

باقرزاده اختصاص بخش ویژه جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به مبحث کرونا را اقدامی تحسین برانگیز توصیف و تصریح کرد: این اقدام نه تنها به لحاظ فرهنگی، بسیار مطلوب است بلکه می تواند حرکتی جریان ساز باشد.منبع:

1399/04/10
13:46:24
5.0 / 5
1896
تگهای خبر: تصویر , جشنواره , خدمات , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است