با مقدمه استاد نبیه بری ؛

ناگفته های جنگ ۳۳ روزه روانه بازار كتاب شد

ناگفته های جنگ ۳۳ روزه روانه بازار كتاب شد به گزارش آبی طرح كتاب «ناگفته های جنگ ۳۳ روزه» با هدف واكاوی تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان در سال ۲۰۰۶ میلادی، از جانب موسسه فرهنگی هنری مركز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد، یكی از نكات برجسته این اثر، گفتار اختصاصی نبیه برّی، رئیس مجلس لبنان در مقدمه ترجمه فارسی این كتاب است.


به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، همزمان با چهاردمین سالروز جنگ سی وسه روزه، کتاب ناگفته های جنگ ۳۳ روزه با هدف واکاوی تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان در سال ۲۰۰۶ میلادی، از جانب این موسسه روانه بازار نشر شد.
این کتاب که برگردان روایت علی حسن خلیل وزیر اسبق دارایی لبنان و عضو هیئت رئیسه جنبش امل با عنوان صفحات مجهوله من حرب تموز ۲۰۰۶ است، توسط صفاءالدین تبرائیان به فارسی ترجمه شده و یکی از نکات برجسته آن، گفتار اختصاصی نبیه برّی، رئیس مجلس لبنان در مقدمه ترجمه فارسی این کتاب است.
تاکنون درباره جنگ تحمیلی ۳۳ روزه صهیونیست ها با لبنان آثار فراوانی انتشار یافته که در آن به ریشه ها و علل وقوع جنگ و اتفاقات مهم آن پرداخته شده است و البته در اغلب قریب به اتفاق این کتاب ها مسائل نظامی در اولویت قرار دارد، اما در کتاب ناگفته های جنگ ۳۳ روزه به نکات کمتر دیده و شنیده شده جنگ پرداخته می شود.
در بخشی از مقدمه مترجم بر این کتاب می خوانیم:
در این کتاب، بیشتر از حوزه نظامی، تکاپوی عرصه دیپلماسی مورد توجه واقع شده است؛ موضوعی که کمتر در معدود آثار منتشره درباره جنگ ۳۳ روزه ملاحظه می گردد. خواننده در این اثر با مواضع شخصیت ها و جریان های سیاسی مهم لبنان در خلال جنگ آشنا می شود؛ همین راوی اثر رئوس مهم گفتگوی سیاستمداران خارجی با رئیس مجلس لبنان را در اختیارمان قرار می دهد. مسئولیت انتقال پیام ها، اطلاعات و نامه های سیدحسن و نبیه برّی را مشاوران عالی رتبه ی سیاسی آنان یعنی «خلیلین» (حاج حسین الخلیل و علی حسن الخلیل) برعهده دارند، که در فرصت مناسب و زمان مقتضی و محل مطمئن که هر بار آنرا به علل امنیتی تغییر می دادند، از بام تا شام، در بیروت رد و بدل می شد.
از این رو خواننده در این اثر با چگونگی انتقال پیام های سرّی میان سیدحسن نصرالله و رئیس مجلس لبنان و متن ها و درگیرهای پشت پرده سیاسی میان بازیگران منطقه ای آشنا می شود و فضای دیپلماتیک پشت جبهه را به خوبی درمی یابد.منبع:

1399/04/30
15:36:02
5.0 / 5
1943
تگهای خبر: بازیگر , خواننده , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است