پیشكسوت سینما و تلویزیون:

احمد پورمخبر بی حاشیه بود

احمد پورمخبر بی حاشیه بود آبی طرح: پیشكسوت سینما و تلویزیون با اشاره به خصوصیات اخلاقی و شخصیتی زنده یاد«احمدپور مخبر»، از وی بعنوان انسانی همراه و دوست داشتنی، بی آزار و بی حاشیه یاد كرد.


مریم امیرجلالی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره تجربه کار و شخصیت زنده یاد احمد پورمخبر گفت: تجربه‌ی یک کار مشترک در سریال ترش و شیرین که فکر می کنم نخستین همکاری مشترک او با رضا عطاران بود را دارم که برای بازی دعوت شد.
وی افزود: مرحوم پورمخبر آن روز همراه پسرش برای تست بازیگری آمده بود و عطارانپس از تست بازگیری او را انتخاب نموده و ما در کنار هم کار کردیم.
وی اضافه کرد: آن مدتی که در سریال ترش و شیرین در کنار او کار کردم، بسیار نازنین، همراه و دوست داشتنی بود؛ روحش شاد چونکه آدمی بی آزار و بی حاشیه بود که کاری به کار کسی نداشت.
امیرجلالی اشاره کرد: مقداری به سبب کهولت سن، در دیالوگ گفتن مشکل داشت و او را همراهی می کردیم و هوای وی را داشتیم؛ کار ترش و شیرین در کنار او کاری خاطره انگیز و دوست داشتنی شد.
وی اشاره کرد: مرگ جزئی از زندگی است و دیر یا زود به سراغ همه خواهد آمد. کسی از فردایش خبر ندارد، مگر کسی فکر می کرد سیروس گرجستانی را آن هم در شرایطی که بر سر کار مشغول فعالیت، آن گونه از دست بدهیم که به فاصله یک روز، حالش بد شد و درگذشت.
ایمرجلالی در عین حال اظهار داشت: اگر زنده یادگرجستانی هم زنده بود حتما حرف هایی برای گفتن درباره این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون داشت، چونکه او هم خاطراتی را با مرحوم پورمخبر در سریال متهم گریخت داشت.


پدربزرگِ شیرینِ «ترش و شیرین»
احمد پورمخبر بازیگری بود که عمده‌ی شناخت جامعه به واسطه‌ی نقش های کمدی و عموما پدربزرگ فراموشکار و خوش اخلاق از اوست.
بازیگری که امروز و بعد از یک ماه در کما بودن فوت کرد و از او خاطره ای خوش از شب های دهه‌ی هشتادم ماند که رضاعطاران نبض مخاطبان را در دست داشت و در غیاب فضای مجازی با گستردگی امروزین و شبکه های رنگارنگش، مردم را پای سریال های محبوبی چون متهم گریخت می نشاند.
پورمخبر (زاده ۱۳۱۹ در تهران – درگذشته ۳۰ تیر ۱۳۹۹ در کرج) بازیگر سینما و تلویزیون ایران بود؛ وی در محله گلوبندک در خانواده ای اهل تفرش بدنیا آمد. وی همینطور عضو بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.
وی نخستین بار در سال ۱۳۷۵ و در چند سکانس کوتاه برای مجید مجیدی و در فیلم بچه های آسمان جلوی دوربین رفت اما شهرت اصلی وی از دو سریال متهم گریخت (رمضان ۸۴) و ترش و شیرین (نوروز ۸۶) بود که کارگردانی هر دوی آنها بر عهده رضا عطاران بود.
متهم گریخت (رمضان ۱۳۸۴ رضا عطاران) ترش و شیرین (نوروز ۱۳۸۶ رضا عطاران) بزنگاه (۱۳۸۷ رضا عطاران) راه در رو (۱۳۹۰ سعید آقاخانی) و همسایه ها (۱۳۹۵ مهران غفوریان) تمامی مجموعه های تلویزیونی ای است که پورمخبر در آنان به ایفای نقش پرداخت؛ بچه های آسمان (۱۳۷۵ مجید مجیدی)، زن ها فرشته اند (۱۳۸۶ شهرام شاه حسینی)، خروس جنگی (۱۳۸۶ سید مسعود اطیابی)، توفیق الزامی (۱۳۸۶ محمدحسین لطیفی)، کیش و مات (۱۳۸۷ جمشید حیدری)، دلداده (۱۳۸۷ قدرت الله صلح میرزایی)، یک جیب پرپول (۱۳۸۸ قدرت الله صلح میرزایی)، دردسر بزرگ (۱۳۸۹ مهدی گلستانه)، داماد خجالتی (۱۳۸۹ آرش معیریان)، اخراجی های ۳ (۱۳۸۹ مسعود ده نمکی)، فیلم ویدیویی لیموترش (۱۳۸۹ سید جواد رضویان) و فیلم ویدیویی کباب غاز (۱۳۹۰ صالح دلدم) همچون فیلم هایی است که مرحوم پورمخبر در آنان نقش آفرینی کرده است.
احمد پورمخبر در ۳۰ تیر ۱۳۹۹ بر اثر سکته مغزی بعد از یک ماه کما از دنیا رفت. خبر درگذشت وی توسط رضا عطاران رسانه ای شد.منبع:

1399/04/31
13:49:06
5.0 / 5
1966
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است