مداح اهل بیت (ع):

عزاداران حسینی همچون سرباز گوش به فرمان ولی فقیه هستند

عزاداران حسینی همچون سرباز گوش به فرمان ولی فقیه هستند به گزارش آبی طرح ستایشگر دوده (ع) اظهار داشت: ارادتمندان و خدمتگزاران سیدالشهدا (ع) همچون سربازان در خط امام حسین (ع) گوش به فرمان ولی فقیه خود هستند.احمد واعظی به خبرنگار معارف ایرنا اظهار داشت: مردم ما از گذشته پیرو آموزه هایی بوده و هستند که از طرف دوده (ع) توسط مراجع و علمای دینی و ولایی به ما رسیده است و سخنان رهبر معظم انقلاب برای برگزاری مراسم عزاداری امسال نیز باتوجه به شیوع ویروس کرونا فصل الخطاب است و در گذشته نیز موضوع حسنه و سیئه را دراین زمینه مطرح نمودند.

مقام معظم رهبری اسفند گذشته در روز درختکاری بر لزوم رعایت سفارش ها و دستورالعمل های مسئولان درباب پیش گیری از ویروس کرونا تاکید کرده و فرمودند: خداوند ما را موظف کرده است در قبال سلامت خود و دیگران احساس مسئولیت نماییم. بدین سبب هر چه به سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع این بیماری کمک نماید، حسنه و هر چه به شیوع آن کمک نماید، سیئه است.

واعظی افزود: بنا براین برگزاری جلسات عزاداری ماه محرم حتما با درنظر گرفتن شیوه نامه هایی است که از طرف ستاد ملی کرونا اعلام خواهد شد و مسئولان این ستاد نیز تلاش می کنند برنامه های عزای سیدالشهدا (ع) با رعایت این شیوه نامه ها اجرا شود.

این خادم حرم امام رضا (ع) اضافه کرد: یکی ازکرامت های امام حسین (ع) این است که در بساری سال ها نگرانی هایی برای ماه محرم داشتیم ولی وقتی عزاداری ها تمام شده، متوجه شدیم مشکلات هیچ تاثیری در برگزاری عزای حسینی نداشته و برنامه ها به نحو احسن و زیباتر از سال های گذشته برگزار شده است. امیدواریم امسال نیز مراسم عزاداری امام حسین (ع) بدون هیچ دغدغه ای به خوبی اجرا شود.

وی با اشاره به نامه تعدادی از مداحان و ذاکران دوده (ع) به رهبر انقلاب اظهار داشت: مردم ما در طول این مدت باقیمانده تا ماه محرم صبر می کنند تا وضعیت برگزاری مراسم مشخص شود. ولی همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند، همه سوگواران حسینی و هیئت های عزاداری وظیفه دارند به آن چیزی عمل کنند که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام می کند.

واعظی به جلوه های ویژه ای اشاره نمود که در روزهای کرونایی توسط مردم آفریده شد و گفت: این ویروس با وجود همه مشکلاتی که ایجاد کرده؛ ولی جلوه های زیبایی مثل رزمایش همدلی و مواسات مردم را به نمایش گذاشت. در ماه محرم و صفر نیز این اتفاق خواهد افتاد و شاهد جلوه های دیگری دراین زمینه خواهیم بود.

هدف دشمن، تحقیر مذهبی و آیینی است

وی اضافه کرد: البته دشمن در هر دوره ای به بهانه ای مقابل ایران مشغول توطئه است و در سال های گذشته که در ماه محرم هیچ خبری نبود، درباره عزاداری سیدالشهدا (ع) در کشور شایعاتی را میان مردم ایجاد می کردند و بسیج می شدند محرم را تحت تاثیر توطئه های خود قرار دهند.

این مداح دوده (ع) اشاره کرد: تحقیر ملی و تحقیر مذهبی و آیینی یکی از اهداف دشمن است که تلاش می کنند به هر شکلی آنرا انجام دهند. آنها می دانند هیئت های حسینی از چه ظرفیتی برخوردار اند و می دانند افرادی مانند شهید محسن حججی و مصطفی احمدی روشن و تمام کسانی که کارهای جهادی و انقلابی انجام می دهند، پرورش یافته مکتب سیدالشهدا (ع) و محرم هستند.

وی با اشاره به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف اظهار داشت: حماسه در این کشور فرزند هیات و کربلاست و جنس انقلاب ما حسینی است که دشمن نیز این مطلب را می داند و پس تلاش می کنند تا به هر شکلی آنرا مورد هدف قرار دهند ولی ما معتقدیم که امام حسین(ع) نور الهی است که دشمنان نمی توانند آنرا خاموش کنند و اراده خدا این است که این نور را کامل کند.

واعظی اشاره کرد: دشمن امسال به بهانه کرونا تمام توان خودرا به کار خواهد برد ولی همچون سال های گذشته هیچ کاری به پیش نخواهد برد و بصیرت و معرفت دراین زمینه حرف اول را خواهد زد. عزاداران حسینی ثابت کرده اند که در چنین فضایی بصیرت لازم را دارند.منبع:

1399/05/16
11:58:58
5.0 / 5
1650
تگهای خبر: زیبایی , طرح , موزه , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است