جامعه هنری بیروت در غم حادثه انفجار

جامعه هنری بیروت در غم حادثه انفجار یك گالری دار جوان و همین طور یك معمار كه در بازسازی بیروت بعد از جنگ های داخلی نقش داشت، همچون 137 كشته ی حادثه انفجار روز سه شنبه بیروت هستند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نیوزپیپر، «جایا فودولیان» ۲۹ ساله، که در جریان حادثه انفجار کشته شد یک گالری دار تازه کار و دختر یکی از بیانگذاران گالری «لتیشیا» بود. این گالری از ماه فوریه به سبب مشکلات اقتصادی تعطیل شده است.
«ژان مارک بنفیس» ۵۷ ساله، معمار لبنانی گالری تانیت (Tanit) نیز یکی دیگر از کشته شدگان حادثه انفجار بیروت است.
تکه های شیشه و غبار، تصویر این روزهای بیروت است که بر اثر انفجار مهیبی که رخ داد تا روز هفتم آگوست بیش از ۵ هزار زخمی در این شهر را به ثبت رساند و خیلی از خانه های مسکونی، موزه ها و گالری های ویران شده اند.
گفته می شود این حادثه در اثر انفجار ۲۷۵۰ تن آمونیوم نیترات رخ داده است. بعد از این حادثه مهیب، خیلی از مردم بیروت بی خانمان شده اند.
هنرمندانی که با مجله «آرت نیوزپیپر» گفت و گو کردند همچون خیلی از مردم این شهر در کوشش برای تمیز کردن خانه ها و استودیوها بودند.
خیلی از این هنرمندان آنقدر غمگین بودند که علاقه ای به گفت و گو نداشتند.
«عابد الکدیری» یکی از هنرمندانی است که متحمل خسارت شده است. نمایشگاه او با عنوان «بقایای آخرین گل رز» یک روز قبل از انفجار در گالری «تانیت» شروع شده بود. روز جمعه او توانست سه تابلو نقاشی از بین ۱۳ تابلو نقاشی که برای این نمایشگاه خلق کرده بود را از زیر آوار بیرون بکشد، اما از سایر آثار هنری او خبری نیست.
«تارک مکدم» ـ هنرمند تجسمی و عکاس ـ دیگر هنرمندی است که طی این حادثه خانه و استودیو خودرا از دست داده است. این هنرمند بیان کرد: «من بیشتر تجهیزات عکاسی ام را از دست داده ام و همکارم نیز گرفتار صدمات شدیدی شده است. می خواهم باردیگر کار کنم، اما نمی دانم چطور. همه ما هم اکنون بسیار ناراحت و خشمگین هستیم و می خواهیم آنرا ابراز نماییم و من فکر می کنم هنر بهترین روش برای این کار است.»



1399/05/19
21:14:41
5.0 / 5
1931
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است