معاون فرهنگی و امور تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی:

۹۶درصد از هیئات مذهبی كشور موارد بهداشتی را رعایت می كنند

۹۶درصد از هیئات مذهبی كشور موارد بهداشتی را رعایت می كنند حجت الاسلام والمسلمین مصطفی جلالی اظهار داشت: در بازرسی از ۲۵۰۰۰هیئت مذهبی دركشور ۹۶از هیئات مذهبی موارد بهداشتی را رعایت كردند.


به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی جلالی معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی این سازمان ضمن اعلام بازرسی اولیه از ۲۵۰۰۰ هیئت مذهبی کشور در روزهای ماه محرم اظهار داشت: ۹۶ درصد از هیئات مذهبی موارد بهداشتی را رعایت می کنند.
وی در تشریح جزئیات این بازرسی عنوان کرد: تابحال از ۲۵۰۰۰هیئت مذهبی در روزهای ماه محرم توسط سازمان تبلیغات اسلامی بازرسی صورت گرفته است و ازاین بین ۶۴ درصد از هیئات فاصله اجتماعی را کاملاً رعایت کرده بودند و ۲۵درصد از باقی هیئات به خوبی، ۷ درصد متوسط، ۳درصد ضعیف و یک درصد اصلاً پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده بودند.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۴۵۰۰۰هییت مذهبی برای دریافت مجوز اقدام نمودند به اموزش بیش از۱۰۰هزار نفر و راه اندازی ۲۵۰۰ پخش زنده اینترنتی هییتها اشاره نمود.
جلالی در ادامه به میزان استفاده هیئات مذهبی از فضای باز اشاره و اظهار نمود: در این بازرسی مشخص شد که ۷۸درصد از هیئات از فضای باز و ۲۲ درصد از هیئات از فضای مسقف با رعایت فاصله گذاری استفاده می کردند.
معاون فرهنگی و امور تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی به ضدعفونی کردن در ورودی هیئات اشاره و اذعان کرد: در ۷۳ درصد از هیئات، عزاداران هنگام ورود به هیئت توسط خادمان ضدعفونی می شدند، همینطور ۱۲ درصد از هیئات از تونل ضدعفونی، ۹درصد از دستگاه ضدعفونی استفاده کردند و ۶ در صد از هیئات هم هنگام ورود ضدعفونی نداشتند.
جلالی در ادامه به اهمیت استفاده از ماسک در هیئات اشاره و تصریح کرد: در بازرسی های صورت گرفته از هیئات مشخص شد ۸۶ درصد از هیئات از ورود افراد به هیئت بدون ماسک ممانعت به عمل می آوردند.
وی خاطرنشان کرد: هیئات مذهبی به وسعت و توان مالی خود از امکانات تشخیص کرونا هم استفاده کردند که فقط ۳۵درصد از هیئات توان تهیه و استفاده از تب سنج را داشته اند.
معاون فرهنگی و امور تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی در مورد اطلاع رسانی و اعلان ضوابط بهداشتی اظهار داشت: ۷۵ درصد از هیئات مذهبی اطلاع رسانی های لازم برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را به عزاداران سید الشهداء (ع) کاملاً عرضه کرده بودند و باقی هیئات تا حدی این اطلاع رسانی ها را عرضه کرده بودند.
جلالی افزود: تهویه مناسب هم یکی از عواملی بود که در بازرسی ها موردتوجه قرار گرفت و در این بازرسی ها مشخص شد ۹۰ درصد از هیئات تهویه مناسب، ۷ درصد تهویه متوسط و ۳ درصد از هیئات هم از تهویه ضعیف برخوردار بودند.
وی اظهار نمود: ۸۵ در صد از هیئات با عنایت به امکاناتی که در اختیار داشتند محل برگزاری عزاداری را قبل و پس از هر جلسه به صورت کامل ضدعفونی کردند.
حدود ۶۵۰ هییت در کشور برای عدم رعایت پروتکلها تذکر گرفتند و کمکهای لازم برای رفع نقصها ایشان در اختیار قرار گرفت.
آمار دقیق تر بعد از تکمیل بازرسی ها بعد از مراسم محرم اعلام می شود.


1399/06/06
23:43:10
5.0 / 5
1389
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است