انتخابات خانه موسیقی متحول می شود؟

انتخابات خانه موسیقی متحول می شود؟ به گزارش آبی طرح شیوع كرونا حتی بر نحوه انتخابات هیات مدیره خانه موسیقی هم تأثیرگذار بوده است. احتمال می رود سال جاری این انتخابات برخلاف سالهای گذشته به شیوه الكترونیك برگزار شود؛ توفیقی الزامی كه می تواند فضایی را برای شركت حداكثری اعضا فراهم آورد و به صورت كلی تحولی در نحوه اداره این نهاد صنفی باشد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، برگزاری الکترونیک انتخابات که پیش تر و حتی پیش از انتشار کرونا در بعضی نهادهای صنفی همچون خانه های مطبوعات امتحان شده بود، گویا مقرر است سال جاری در خانه موسیقی هم اجرایی شود. اتفاقی که در سی و ششمین و سی و هفتمین فصلنامه داخلی این نهاد صنفی هم به آن اشاره شده است.
در این نشریه که درباره فعالیتهای خانه موسیقی انتشار یافته است، به انتخاب سال جاری این نهاد صنفی و نحوه برگزاری آن که به ناچار باید دست خوش تغییرات شود پرداخته شده و در بخشی از آن آمده است:
«به هرحال شــرایط ویژه ای به خانه موســیقی تحمیل شده است و انتخابات به موضوعی چالش برانگیز مبدل شده است؛ چونکه اگر برگزار نشود، ادامه حیات و فعالیت هیات مدیره ها با ابهام مواجه می باشد و از طرفی عدم مجوز برای تجمع، تشکیل هیات مدیره جدید را با مانع مواجه کرده اسـت و تازه اگر هم این مجوز صادر شود اعضا معمولا از حضور در مجامــع پرهیز دارند و به احتمال زیاد مجامع با حضور اندک اعضا به رسمیت خواهد رسید.
همه این موانــع و چالش ها خانه را به ســمت برگزاری انتخابات الکترونیک ســوق می دهد و به نظر می رســد از هم اینک خانه باید با تمهیداتی برای تغییر اساسـنامه و زمینه سازی برای برگزاری انتخابات غیـرحضوری اقداماتی انجام دهد و البته که این نظر باید با حضور همه اعضای مجمع عمومی به پختگی برسـد و بعدا برای اصلاح اساســنامه پیشنهاد شود.»
بر طبق این گزارش، تعداد انتخابات خانه موسیقی تابحال به عددی سه رقمی رسیده است؛ ۱۰ کانون و بیست و یک سال فعالیت این نهاد با احتســاب انتخابات سالانه برای بازرس و انتخابات دوره ای دو ساله و بعدا چهارساله برای انتخاب هیات مدیره مرکزی و شورایعالی.
دوره قبل بود که به دلیل انتقاد بعضی از منتقدان و تشکیک و شائبه آنها در خصوص احتمال سالم نبودن انتخابات، برخلاف رویه قبل که این انتخابات فقط با حضور هیات مدیــره هرکانون و نظارت بازرس هیات مدیره مرکزی برگزار می شد، با حضور نمایندگانی از وزارت ارشاد و حراست وزارتخانه و نظارت آنها برگزار گردید.
اینک دوره چهارساله مسئولیت هیات مدیره کانون ها و به تبع آن هیات مدیره مرکزی به پایان رسـیده است و طبق جدول بندی قرار بود انتخابات در خرداد ماه سالجاری برگزار گردد که به دلیل انتشار کرونا و ممنوعیت تجمع، به تعویق افتاد.
احیانا این انتخابات در هفته های پیش رو برگزار گردد.1399/06/19
23:33:58
5.0 / 5
1503
تگهای خبر: اصلاح , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است