اجرای اركستر فیلارمونیك زاگرب با هدایت علی رهبری و خواننده ایرانی

اجرای اركستر فیلارمونیك زاگرب با هدایت علی رهبری و خواننده ایرانی آبی طرح: اركستر فیلارمونیك زاگرب با رهبری علی رهبری و خوانندگی رضا فكری در زاگرب به روی صحنه می رود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، ارکستر سمفونیک زاگرب پوئم سمفونیک «چنین گفت زرتشت» اثر علی رهبری را جمعه ۲ آبان ماه (۲۳ اکتبر) در شهر زاگرب پایتخت کرواسی به روی صحنه می برد.
خواننده ارکستر رضا فکری است. این ارکستر به همراه گروه کر فیلارمونیک زاگرب که مقرر است به زبان فارسی بخوانند، کنسرت خودرا اجرا خواهدنمود.

وزیر فرهنگ و وزیر امور خارجه کرواسی، شهردار زاگرب، سفیر ایران در کرواسی و چند تن از مقامات سیاسی و فرهنگی دو کشور میهمانان کنسرت ارکستر زاگرب هستند.

سمفونی «چنین گفت زرتشت» یازدهمین و آخرین شماره از مجموعه «مادرم ایران» است که برای خواننده تِنور و ارکستر بزرگ ساخته شده است.

مجموعه «مادرم ایران» با قطعه «نوحه خوان» که روایتگر واقعه عاشورا است آغاز می شود و با پوئم سمفونیک «چنین گفت زرتشت» که از سخنان و گفته های زرتشت است خاتمه می یابد. این قطعه مقرر است پیش از اجرای کنسرت با حمایت کمپانی ناکسوس ضبط شده و به زودی راهی بازار جهانی شود.

علی رهبری مقرر است اجرای کنسرت «چنین گفت زرتشت» را به مردم کرواسی تقدیم کند؛ چونکه بعضی از مردم این کشور معتقدند با ایرانیان قرابت فرهنگی دارند و اصالتشان از ایران باستان آمده است.

رهبری سال ها مدیریت هنری و رهبری دائم ارکستر زاگرب را بر عهده داشته است. رهبری قبل از این مدیریت اکسترهای سمفونیک بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران را در کارنامه دارد.

منبع:

1399/07/24
12:29:46
5.0 / 5
1704
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است