ریزش میلیونی مخاطبان آخرین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن

ریزش میلیونی مخاطبان آخرین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن آبی طرح: آخرین مناظره تلویزیونی دو نامزد جمهوریخواه و دموكرات انتخابات 2020 آمریكا در مقایسه با مناظره اول، 10 میلیون نفر ریزش مخاطب داشت.


به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، شامگاه پنجشنبه (اول آبان ) دونالد ترامپ و جو بایدن نامزدهای پنجاه ونهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای آخرین بار در یک مناظره تلویزیونی زنده رودرروی هم قرار گرفتند. بااینکه این مناظره از همه جهات نسبت به مناظره قبل که در اواخر ماه سپتامبر انجام شد اهمیت داشت، مخاطبان کمتری را به خود جلب کرد.
براساس آمار انتشار یافته توسط موسسه تحقیقات رسانه ای نیلسن (Nielsen)، مناظره روز پنجشنبه ترامپ و بایدن تنها ۶۳ میلیون بیننده داشت که به معنای ریزش ۱۴ درصدی یا ۱۰ میلیون نفری در ۷۳ میلیون و ۱۰۰ هزار مخاطب مناظره اول است. در مقام مقایسه، آخرین دور مناظرات تلویزیونی نامزدهای دور پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۷۱ میلیون و پانصد هزار بیننده داشت.
این آمار با در نظر گرفتن تعداد مخاطبان تمام شبکه هایی که این مناظره از آنها پخش گردید، چون ای بی سی، سی بی اس، ان بی سی، فاکس نیوز، سی ان ان، ام اس ان بی سی، تلموندو، یونی ویژن، نیوزمکس، فاکس بیزینس نتورک و چند کانال دیگر محاسبه شده است.
آمار مخاطبان به تفکیک شبکه های تلویزیونی
شبکه محافظه کار فاکس نیوز با ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار بیننده، بیشترین مخاطب این مناظره را داشت و شبکه چپ گرای ای بی سی با ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیننده، در جایگاه دوم قرار گرفت. پخش تلویزیونی آخرین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن از شبکه سی بی اس با تنها ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار بیننده، کمترین مخاطب را در میان دیگر شبکه های آمریکایی داشت.
کدام مناظره انتخاباتی در آمریکا بیشترین مخاطب را داشت؟
اولین مناظره هیلاری کلینتون دموکرات و دونالد ترامپ جمهوریخواه در جریان رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۱۶، با ۸۴ میلیون بیننده، رکورد بیشترین مخاطب در میان مناظرات تاریخ انتخابات آمریکا را در اختیار دارد. این رکورد قبل تر در دستان جیمی کارتر و رونالد ریگان بود که در مناظره انتخاباتیشان حدود ۸۱ میلیون نفر را به پای تلویزیون آورد.
سومین و آخرین مناظره انتخاباتی دو رقیب اصلی ریاست جمهوری آمریکا شامگاه پنجشنبه (اول آبان) در «نشویل» ایالت تنسی شروع شد. سوال اول مجری درباره بحران انتشار کرونا در آمریکا بود، اما این مناظره سوال هایی در زمینه موضوع های در رابطه با امنیت ملی و تا حدودی سیاست خارجی هم داشت.
جو بایدن نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در این دور از مناظرات فرصت داشتند در مدت ۹۰ دقیقه به سوالات مربوط به ۶ موضوع پاسخ داده یا همدیگر را به چالش بکشند.
انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که مقرر است سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار گردد.منبع:

1399/08/03
11:18:12
5.0 / 5
801
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است